Hiyerarşi Haberleri

Hiyerarşi haber, Hiyerarşi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hiyerarşi - 14.04.2021
Son dakika haberi | İzmir'de ev hapsindeki kişiyi öldüren sanığa suç örgütü üyeliğinden de ceza istendi
Cumhuriyet savcısı, söz konusu 4 sanığın ayrıca "örgütün hiyerarşisine dahil olmamakla birlikte örgütsel faaliyetin veya bir suçun işlenmesine bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan da cezalandırılmalarını talep etti.
Hiyerarşi - 13.04.2021
Almanya'da terör örgütü PKK üyesine 1,5 yıl hapis cezası verildi
Açıklamada, özellikle soruşturma yapan polislerin ifadelerinden ve telekomünikasyon izlenmesinden elde edilen verilerde sanığın hiyerarşik olarak PKK'nın sözde Bremen bölge sorumlusuna bağlı olduğu ve ondan talimat aldığının tespit edildiği belirtildi.
Hiyerarşi - 12.04.2021
AK Parti Buca İlçe Başkanı Kalfaoğlu'ndan belediyeye proje eleştirisi
Belediyenin 2020 yılı faaliyet ve denetim raporunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının olmamasını da eleştiren Kalfaoğlu, "Bu durum, devlet hiyerarşisini bilmemek, devlet adabını anlamamaktır.
Hiyerarşi - 12.04.2021
Son dakika haberleri... Antalya'da FETÖ'nun sözde adliye sorumlusuna verilen hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı
Ahmet Ş'nin aynı zamanda örgütün sözde "adliye sorumlusu" olduğunu belirten gizli tanık Tuna'nın gerekçeli kararda şu ifadelerine yer verildi: "Ben kayıt işlerine bakarken avukatlar, hakim ve savcılar gelirlerdi. Ahmet Ş. beni arayarak özel bir indirim yapılmasını isterdi. Ayrıca bu kişilerin çocukları hakkında bilgi alırdı. Hatta adliyeye gelen birine 'Ahmet Beyi nereden tanıyorsunuz, o bizlerle muhatap olmaz, üst konumdadır' dediğimde, 'Ahmet Ş. bizim imamımızdır, haftada bir kez toplanıyoruz' demişti." Sanık ile örgüt arasında hiyerarşik ilişki nedeniyle suç unsurlarının oluştuğu belirtilen kararda, Ahmet Ş'nin üst sınırdan 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığı, tutukluluk halinin devamının kararlaştırıldığı aktarıldı.
Hiyerarşi - 11.04.2021
Koltuk krizi, AB Konseyi Başkanı Michel'in uykularını kaçırdı
"Koltuk krizi" yönetim ve hiyerarşi sorunundan mı kaynaklanıyor? AB çevrelerinde uzmanlar, söz konusu durumun kişisel bir hatadan değil, AB'nin hala çözülmemiş yönetim ve hiyerarşi sorunundan kaynaklandığı yönünde yorumları yapıyor.
Hiyerarşi - 07.04.2021
Biden döneminde ABD ve AB'nin Ortadoğu perspektifi
Avrupa ülkelerinin Çin ve Rusya ile ilişkilerinde ABD'den önemli ölçüde ayrışmalarına rağmen Ortadoğu'da Washington ile birlikte hareket etme eğiliminde oldukları, hatta ABD'ye liderlik atfettikleri söylenebilir.
Hiyerarşi - 07.04.2021
Eskişehir'de golf turizmine uygun alanları belirleyen akademik çalışma yatırımcılara yol gösterecek
Ormanlar, tarım arazileri, doğal tarihi sit alanları ve yerleşim yerleri dışında kalan alanlarda, sayısal veriler ile uydu görüntülerinden sayısallaştırma yöntemleri kullanılarak, coğrafi bilgi sistemleri analitik hiyerarşi prosesi ve çakıştırma analizleriyle gerçekleştirilen çalışmayla ilde golf sahasına uygun alanlar ortaya çıkartıldı.
Hiyerarşi - 06.04.2021
Son dakika haber | Ankara Garı önündeki patlamaya ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet hapislerin onanması istendi
Yıldırım hakkında ise terör örgütünün hiyerarşik yapısına dahil olduğunu ispatlamaya yönelik her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı nitelikte delil elde edilemediği belirtilen tebliğnamede, "şüpheden sanık yararlanır" ilkesinin dikkate alınmadığı, sanığın beraatine karar verilmesi gerektirdiği kaydedildi.
Hiyerarşi - 06.04.2021
Bitlis merkezli FETÖ/PDY operasyonunda 32 şüpheli yakalandı
Ankesör/büfe ardışık arama kaydı bulunan, örgütün mahrem sorumluları ile irtibatı olan ve örgütte hiyerarşik konumda yer alanlar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, Bitlis'te 10, Isparta'da 3, Ankara'da 5, Bursa ve Kocaeli'nde 2'şer, Sivas, Kahramanmaraş, Batman, Trabzon, Adana, Ağrı, Hakkari, Bolu, İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Elazığ'da da birer olmak üzere 34 şüphelinin yakalanması için operasyon gerçekleştirildi.
Hiyerarşi - 03.04.2021
"FETÖ'nün 'hakim-savcı sınav çalışma evi'nde kalmadım" yalanı, telefon hattı aboneliğiyle çürütüldü
Sanığın, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı görevindeyken meslekten atıldığı, FETÖ/PDY içerisinde verilen görevleri sorgulamaksızın kabul ederek örgütle organik bağını ortaya koyduğu, hiyerarşik ilişki nedeniyle suçun maddi ve manevi unsurlarının oluştuğu belirtilen kararda, E.
Hiyerarşi - 01.04.2021
ANALİZ – ABD-Çin gerginliği: Yeni bir Soğuk Savaş mı?
Peki, liberalizmin koyu ideolojik boyutu etkisini neden artırmaktadır? İkinci açıklama buna cevap veriyor: ABD'nin Çin'i kurumsal yapı içine entegre ederek dizginlemesi mümkün değil. Çin güçlendikçe ve ABD liderliği sorgulandıkça liberal ideolojinin dışlayıcı dilinin kullanımı da artmakta. Trump bunu görüp liberal-kurumsalcı stratejiye yanaşmamış, realist bir strateji benimsemişti. Biden ise seçim kampanyasında bunu bir zaaf olarak gösterip Trump'a karşı kullanmıştı. Ancak aynı siyasi gerçekler halen geçerliliğini koruduğu için, Biden yönetimi de benzer bir strateji izlemek zorunda kaldı. Elbette önemli bir farkla: Trump'ın Çin karşıtı dili milliyetçilik ekseninde bir içerik kazanıyor ve Çin bir tehdit olarak sunulurken hiyerarşik bir ilişki öngörülmüyordu.
Hiyerarşi - 31.03.2021
Yargıtay'ın 8 sanık yönünde bozduğu FETÖ'nün medya yapılanması davasının görülmesine devam edildi
Atilla Taş'ın da aralarında olduğu 13 sanığın beraatine karar veren heyet, Atilla Taş'ın, "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün, aynı suçtan sanık Murat Aksoy'un da 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetmiş ve bu sanıklara adli kontrol tedbiri uygulamıştı.
Hiyerarşi - 29.03.2021
CHP'li Kaboğlu: "İstanbul Sözleşmesi halen yürürlüktedir"
Kaboğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Sözleşmesi'nin, hem yasaya dayandığı hem de insan hakları belgesi olduğu için hiyerarşik bakımdan yasaların üstünde yer aldığını söyledi.
Hiyerarşi - 27.03.2021
Eski Yargıtay üyesi Kılıç ve Danıştay üyesi Demir'e FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezaları onandı
Sanığın böylelikle örgütün hiyerarşik yapısına dahil olduğu, sıkı bir disiplinle örgütün stratejisi, yapılanması, faaliyetleri ve amacına uygun hareket ederek "silahlı terör örgütü üyesi" olmak suçunu işlediği kaydedilmişti.
Hiyerarşi - 26.03.2021
FETÖ'nün mahrem yapılanmasında yer alan emekli astsubaya 6 yıl 3 ay hapis cezası
İddia makamı, duruşmada tekrarladığı mütalaasında, "Konya Askeri Hastanesi'nde astsubay olarak görev yaptığı sırada sanık hakkında örgütün gizli haberleşme programı ByLock ile KakaoTalk gibi uygulamaları kullandığına dair bir delil olmasa da örgütün kendi hiyerarşisinde belirlediği, 'tedbir' olarak adlandırılan gizlilik kurallarının uygulandığı, sanığın örgütün ankesörlü/sabit hattan aranma gizli iletişim sistemine dahil olduğu anlaşılmıştır.
Hiyerarşi - 26.03.2021
FETÖ'cü eski emniyet müdürlerine, MİT görevlisini yasa dışı yolla dinledikleri iddiasıyla dava
İddianamede, suç tarihinde Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve yardımcısı İsmail Bilgin'in, emniyet teşkilatının hiyerarşik yapılanması içerisinde bu eylemlerden haberdar olmamalarının hayatın olağan akış şekline uygun düşmediği, bilgileri bulunduğu halde MİT görevlisini yasa dışı dinlenmesini engellemedikleri anlatıldı.
Hiyerarşi - 23.03.2021
Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi TBMM Genel Kurulu gündeminde
Türkkan, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasına ilişkin, "Cumhurbaşkanı kalkıyor, gece yarısı bir kararnameyle bütün bu hiyerarşik düzeni bile altüst ediyor.
Hiyerarşi - 23.03.2021
Son dakika haberi! CHP'li Süllü, kadınların İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkmak konusunda çok kararlı olduğunu belirtti
Süllü, 46 ülkenin imzaladığı uluslararası sözleşmenin feshinin söz konusu dahi olamayacağını savunarak normlar hiyerarşisinde kanunların üzerinde yer alan TBMM tarafından onaylanan bir uluslararası sözleşmenin usulde ve yetkide paralellik ilkesi gereği, tek yanlı idari bir işlemle kaldırmasının mümkün olmadığını öne sürdü.
Hiyerarşi - 23.03.2021
Devre mülk dolandırıcı çetesi için hazırlanan iddianame kabul edildi
Aydınalp, iddianamede devre mülk sözleşmelerini düzenleyen zanlıların hiyerarşik yapıya sahip örgüte mensup olduklarının belirlediğini belirterek, "115 sayfalık bir iddianame düzenledi.
Hiyerarşi - 22.03.2021
Adana'da FETÖ şüphelisi 12 eski öğretmene 15'er yıla kadar hapis istemi
Şüphelilerin, FETÖ/PDY'ye ait evlerde örgütsel sohbet toplantısına katıldıkları, KHK ile kapatılan bir sendikaya üye oldukları ve örgütün amaçları ile yöntemlerini bilerek hiyerarşik yapıda yer aldıkları bildirilen iddianamede, eski öğretmenlerin "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.
Hiyerarşi - 21.03.2021
Ankara Düşünce Atölyesinin bahar dönemi eğitimlerine ilk gün 8 bin 829 kişi başvurdu
"125 atölyede sosyal bilimlerin hemen hemen her alanı var" Hiyerarşinin asgari seviyede tutulduğu ADA'da genç bir kadronun iş birliğiyle yürütülen faaliyetlerin temelini anlatan Demirci, şunları kaydetti: "ADA hiçbir kamu veya tekil finansman kaynağı kullanmayıp tamamen gönüllülük esasıyla koordine olmaktadır.
Hiyerarşi - 20.03.2021
Türkiye Barolar Birliğinden Türkiye'nin "İstanbul Sözleşmesi"nden çekilmesine ilişkin açıklama Açıklaması
Sözleşmenin, 24 Kasım 2011'de 6251 sayılı Kanun'la uygun bulunarak onaylandığı hatırlatılan açıklamada, sözleşmenin temel hak ve hürriyetleri koruduğu ve Anayasa'nın 90. maddesinin son fıkrasına göre normlar hiyerarşisindeki yerinin kanunların üzerinde olduğu belirtildi.
Hiyerarşi - 20.03.2021
Son Dakika | Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski AYM üyesi Tercan'a FETÖ'den verilen hapis cezasını onadı
Esas hakkındaki mütalaada, örgütün Anayasa Mahkemesi hücre yapılanmasında yer alan Erdal Tercan'ın böylelikle örgütün hiyerarşik yapısına dahil olduğu, sıkı bir disiplinle FETÖ'nün stratejisi, yapılanması, faaliyetleri ve amacına uygun hareket ettiği ve "terör örgütü üyesi olmak" suçunu işlediği sonucuna varıldığı ifade edilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hiyerarşi Haberleri | Hiyerarşi Haber - Haberler - Hiyerarşi haberleri, son dakika hiyerarşi haber ve gelişmeleri burada. TÜP BEBEK UYGULAMALARINDA TÜRKİYE MODELİ DÜNYAYA TANITILACAK.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 17:54:30. #1.14#

title