Hırsız Elbise Dolabında Yakalandı - Haberler
Haberi Paylaş

Hırsız Elbise Dolabında Yakalandı

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Hırsız Elbise Dolabında Yakalandı

Adana'da polisin gerçekleştirdiği operasyonda hırsızlık zanlısı 6 kişi yakalandı.

Adana'da polisin gerçekleştirdiği operasyonda hırsızlık zanlısı 6 kişi yakalandı. Zanlılardan biri girdiği evde saklandığı elbise dolabında yakayı ele verdi.

Merkez Çukurova İlçesi'nin Kurttepe, Karslı ve 100'üncü Yıl mahallelerindeki hırsızlık olaylarını soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü, suça konu bölgede sivil ve resmi devriyelerin sayısını artırdı. Ara sokaklarda devriye gezen ekipleri durduran C.K., evinin bahçesinde şüpheli iki kişiyi gördüğünü söyleyerek, yardım istedi. C.K.'nin isteği üzerine eve giren polis ekipleri, Yasin Saygan'ı yatak odasındaki elbise dolabında yakaladı. Yasin Saygan gözaltına alınırken, suç ortağı olduğu belirlenen 19 yaşındaki Hasan Özek ile 20 yaşındaki Veli Kaya ise vatandaşlar tarafından yakalandı. Ev sahibi ve yakınlarının saldırısına uğrayan Özek ile Kaya, araya giren polislerce güçlükle kurtarıldı. Gözaltına alınan zanlıların üzerinde yapılan aramada 2 çeyrek altın ile 150 lira para ele geçirildi.

Olay yerinde ilk ifadeleri alınan zanlılar, Karslı Mahallesi'nde de arkadaşları olan 3 kişinin hırsızlık yapmaya gittiğini söyleyince, ekipler bu mahallede araştırma yapıp, 26 yaşındaki Aytaç Adıgüzel, 17 yaşındaki İ.A. ile 16 yaşındaki Y.T.'yi de kapıları kırmak amacıyla kullandıkları kazma, tornavida ve penselerle birlikte yakaladı.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan zanlıların, 4 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları tespit edildi. Zanlılar, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hırsız Elbise Dolabında Yakalandı

Hırsız Elbise Dolabında Yakalandı

Demirören Haber Ajansı - Güncel

Veli Kaya, Kurttepe, Çukurova, Politika, Güncel, Haber

title