Denek olarak kullanılan maymunlar, asistana saldırarak koronavirüs kan örneklerini çaldı

Denek olarak kullanılan maymunlar, asistana saldırarak koronavirüs kan örneklerini çaldı

Hindistan'da bir grup maymun, pandemi hastanesinden koronavirüs kan örneklerini çaldı. Hastaneden yapılan açıklamada, hastane çevresinde yaşayan kişilerin korkmasına gerek olmadığı vurgulandı.

30.05.2020 15:27 | Son Güncelleme: 30.05.2020 16:25

Hindistan'da pandemi hastanesinden bir grup maymun, koronavirüs (Covid-19) hastalarının kan örneklerini çaldı. Hastanenin başhekimi Dr. SK Garg olayla ilgili "Koronavirüs numuneleri açıkta olmayan, soğuk zincirli kutularda saklanır ve taşınır. Hastanenin yakınında yaşayan kişilerin bu olay nedeniyle korkmasına gerek yok" dedi.

DENEK OLARAK YER ALAN MAYMUNLAR ASİSTANA SALDIRDI

Hindistan'da pandemi hastanesinden bir grup maymun, koronavirüs (Covid-19) hastalarının kan örneklerini çaldı. Hint medyasında yer alan habere göre,olay ülkenin Uttar Pradesh eyaletindeki Meerut bölgesinde bir devlet hastanesinde meydana geldi. Hastanenin koronavirüs tesisinde çalışan laboratuvar asistanı test için kan örnekleri taşırken, hastanede denek olarak yer alan bir grup maymun asistana saldırarak içinde 3 kan örneği bulunan kutuyu çalarak kayıplara karıştı. Olaya dair görgü tanıklarından biri, maymunlardan birinin kan örneğini alarak bir ağaca çıktığını söyledi.

"ZATEN ENFEKTE OLMUŞ HASTALARDAN ALINAN KAN ÖRNEKLERİ"

Hastane yetkilileri olayı kabul ederek; örneklerin bir kişide koronavirüsün pozitifliğini doğrulamak için kullanılan boğaz çubukları olmadığını, zaten tedavi edilen enfekte olmuş hastalardan alınan kan örnekleri olduğunu belirtti.

"HASTANEDEN PANİK YOK" ÇAĞRISI

Hastanenin başhekimi Dr. SK Garg olayla ilgili olarak "Koronavirüs numuneleri açıkta olmayan, soğuk zincirli kutularda saklanır ve taşınır" ifadelerini kullanarak, boğaz çubuk örneklerine yönelik benzeri bir durumun meydana gelme olasılığının düşük olduğunu ve hastanenin yakınında yaşayan kişilerin bu olay nedeniyle korkmasına gerek olmadığını belirtti.

Denek olarak kullanılan maymunlar, asistana saldırarak koronavirüs kan örneklerini çaldı

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Denek olarak kullanılan maymunlar, asistana saldırarak koronavirüs kan örneklerini çaldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 04:27:59. #1.15#
title