Hemşireler Günü - Haberler
Haberi Paylaş

Hemşireler Günü

AA - Güncel
Hemşireler Günü

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Hemşireler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Hemşireler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Tortop, mesajında, zor şartlar altında büyük fedakarlıklarla görevlerini yerine getiren hemşirelerin, insan sağlığı için verdikleri bu onurlu hizmet ile övgü ve takdiri fazlasıyla hak ettiklerini kaydetti.

Sabır, sevgi ve saygıya dayalı meslek anlayışı ile din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin, insan hayatında hiçbir şeyle yeri değiştirilemeyecek sağlık gibi önemli bir alanda hizmet veren hemşirelerin, tüm hasta vatandaşların tedavi edilmesinde etkili olan en dinamik güç olduğunu belirten Tortop, şöyle devam etti:

"Hastanelerde veya sağlık ocaklarında hemşirelerimizin sözlü veya fiziksel şiddete uğradığının bilgilerini almaktayız. Hemşirelerimizin sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde gösterdikleri fedakarlıkların karşılığında şiddet olaylarına maruz kalmaları kabul edilebilir bir durum değildir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Sandıklı olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında görev yapan hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının Dünya Hemşireler Günü'nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum."

AA - Güncel

Eynesil Halk Eğitim Merkezi, Eflatun Can TORTOP, Irk Ayrımı, Sandıklı, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title