Hanefi Bostan Görevini Mustafa Kavlu'ya Devretti

Hanefi Bostan Görevini Mustafa Kavlu'ya Devretti

Yaklaşan 7 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili aday adaylığını açıklayan Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, görevini Mustafa Kavlu’ya devretti.

Hanefi Bostan Görevini Mustafa Kavlu'ya Devretti

Yaklaşan 7 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili aday adaylığını açıklayan Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, görevini Mustafa Kavlu'ya devretti.

Bostan, Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevinde sendika üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Milletvekilliği seçimleri için istifasını sunan ve aday adaylığını açıklayan Bostan, görevi Mustafa Kavlu'ya devretti. Burada sendika üyelerine hitap eden Hanefi Bostan, "Milletvekili aday adayı olmak için öğretim üyeliği görevimden Kamu-Sen İstanbul İl Başkanlığı görevinden ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanlığı görevlerimden ayılarak MHP'nden İstanbul'dan milletvekili aday adayı olmak üzere bu kararı aldığım" dedi.

Eğitim camiasının sıkıntılarına değinen Bostan, "Biliyorsunuz kamuda büyük sıkıntılar, büyük zulümler söz konusu. Özellikle sön dönemlerde gördüğünüz üzere eğitim laçkalaşmış, kamu çalışanları büyük bir sefalet içerisinde, sosyal hadiseler büyüyerek ve artarak devam ediyor. Ciddi bir eğitim politikası Türkiye'de ortaya konulmadıktan sonra ne kadınlara yönelik şiddeti ortadan kaldırabiliriz, ne de istediğimiz kalitede kadro yetiştirebiliriz. Bu nedenle milli eğitimin uzun vadeli olarak yeniden planlanması gerekmektedir. Kamu çalışanlarının sefaletten kurtarılarak kamu çalışanı görevini rahatlıkla yapabileceği bir konuma gelmeleri gerekmekte ve insanlar başarıları liyakatleri ölçüsünde tevdi etmeleri gerekirken bugün tam tersinin yapılması kamuda büyük huzursuzluklara, büyük sıkıntılara neden olmaktadır" diye konuştu.

Görevi Bostan'dan devralan Mustafa Kavlu ise, "Kamu çalışanlarının temsilcisi olarak buradaki bütün şube başkanları liyakatleriyle, çalışmalarıyla Kamu Sen İl Temsilciliğini yürütecek kapasitede olduğuna gönülden inanıyorum. Fakat aranızdan beni bu göreve uygun gördünüz o bakımdan teşekkür ediyorum" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA