HALİL MUTLU HABERLERİ

Halil Mutlu haber, Halil Mutlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Halil Mutlu

Halil Mutlu

Doğum Yeri Kırıkkale / Bulgaristan
Doğum Tarihi 14.7.1973

Halil Mutlu Kimdir ?

Halil Mutlu (doğumu Halil Aliyev 14 Temmuz 1973, Kırcaali), Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Bulgaristan göçmeni Türk haltercidir. 3 kez Olimpiyat Şampiyonu, 5 kez Dünya Şampiyonu, 10 kez Avrupa Şampiyonu olmuş, 52 kg, 54 kg ve 56 kg'da 20'den fazla dünya rekoru kırmıştır. Üst üste kırdığı rekorlar nedeniyle kendisine Dinamo lakabı takılmıştır. 3.
Biyografinin devamı için tıklayın
Halil Mutlu - 18.08.2021
Busenaz Sürmeneli: "Yaşıtlarım eğlenirken, bir hayale 13 senemi verdim ve başardım"
Cahit Süme: "Hedefimiz yine olimpiyat" Gururlu olduklarını ve büyük sevinç yaşadıklarını belirten Busenaz'ın antrenörü Cahit Süme, "Busenaz Sürmeneli bundan önceki kariyerinde 5 kez Avrupa, 3 kez de dünyada şampiyonluğu kazandı. Ben de sporculuk geçmişimde Avrupa, dünya madalyaları alan sporcuyum ama Busenaz gibi büyük başarılar yakalayamadık. Ama hep, 'Dünya, Avrupa, olimpiyat madalyası kazanan sporcular yetiştireceğim' dedim. Allah bize bunu nasip etti. Olimpiyat heyecanı, duyguları bambaşka. Burada da Türkiye olarak ilk defa fazla sayıda madalya kazandık. Bundan dolayı da gururluyuz. Bu sevinci yaşadık, coşkuyla tüm ülkede karşılandık. Ülkemiz, şehrimiz, kulübümüz bunu hak ediyor. Biz durmayacağız. Neden 8-10 defa Avrupa, dünya şampiyonlukları olmasın? Neden 3-4 defa olimpiyat şampiyonluğunu getirmeyelim, neden tarih yazmayalım düşüncesindeyiz. Bir müddet dinlendikten sonra kaldığımız yerden ülkemize güzel sonuçlar kazandırmaya devam edeceğiz. Gönlümüzde yatan, ülkemiz adına olimpiyatlarda yarışmak. Hedefimiz 2024 Olimpiyat Oyunları olacak. Buse için bir hedef koyduk. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu gibi efsaneler arasına girsin, 3-4 olimpiyat madalyası kazanalım diye hedef koyduk.
Halil Mutlu - 17.08.2021
SPOR Busenaz Sürmeneli: Yaşıtlarım eğlenirken, bir hayale 13 senemi verip, başardım
CAHİT SÜME: HEDEFİMİZ YİNE OLİMPİYAT, DİNLENİP KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ Gururlu olduklarını ve büyük sevinç yaşadıklarını belirten Cahit Süme ise 'Busenaz Sürmeneli bundan önceki kariyerinde 5 kez Avrupa, 3 kez de dünyada şampiyonluk kazandı. Ben de sporculuk geçmişimde Avrupa, dünya madalyaları alan sporcuyum ama Busenaz gibi büyük başarılar yakalayamadık. Ama hep, 'Dünya, Avrupa, Olimpiyat madalyası kazanan sporcular yetiştireceğim' dedim. Allah bize bunu nasip etti. Olimpiyat heyecanı, duyguları bambaşka. Burada da Türkiye olarak ilk defa fazla sayıda madalya kazandık. Bundan dolayı da gururluyuz. Bu sevinci yaşadık, coşkuyla tüm ülkede karşılandık. Ülkemiz, şehrimiz, kulübümüz bunu hak ediyor. Biz durmayacağız. Neden 8-10 defa Avrupa, dünya şampiyonlukları olmasın? Neden 3-4 defa olimpiyat şampiyonluğunu getirmeyelim, neden tarih yazmayalım düşüncesindeyiz. Bir müddet dinlendikten sonra kaldığımız yerden ülkemize güzel sonuçlar kazandırmaya devam edeceğiz. Gönlümüzde yatan, ülkemiz adına olimpiyatlarda yarışmak. Hedefimiz 2024 olimpiyat oyunları olacak. Buse için bir hedef koyduk. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu gibi efsaneler arasına girsin, 3-4 olimpiyat madalyası kazanalım diye hedef koyduk.
Halil Mutlu - 07.08.2021
Türk güreşçiler Tokyo 2020'yi 3 bronz madalyayla tamamladı
Rıza, bu başarısıyla üçer olimpiyat altını bulunan efsane halterciler Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu ile birer altın, gümüş ve bronz olimpiyat madalyasına sahip güreşçi Hamit Kaplan'ı madalya sayısı bakımından yakaladı.
Halil Mutlu - 02.08.2021
Milli güreşçiler Rıza Kayaalp ile Yasemin Adar tarihe geçti
Rıza, bu başarısıyla üçer olimpiyat altını bulunan efsane halterciler Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu ile birer altın, gümüş ve bronz olimpiyat madalyasına sahip güreşçi Hamit Kaplan'ı madalya sayısı bakımından yakaladı.
Halil Mutlu - 02.08.2021
Milli güreşçi Rıza Kayaalp'ın buruk bronz madalya sevinci Açıklaması
Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Rıza Kayaalp, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeteneğimizi ülkemizin hizmetine sunmak bizim birinci görevimizdi. Bunu layığıyla yapabildiysek ne mutlu bize. Şimdiye kadar zaten birçok Avrupa ve dünya şampiyonluklarım var. Üçüncü kez de olimpiyat madalyasına sahip oldum. Daha ne yapabilirim ki, altın madalya eksik." Rıza, güreşte Hamit Kaplan'ın yanı sıra halterde Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu gibi oyunlarda üç madalya alan bir sporcu olarak tarihe geçtiğinin hatırlatılması üzerine, "Böyle büyük şampiyonlar arasına girebilmek güzel şey.
Halil Mutlu - 28.07.2021
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda halterde iki Türk temsilcisi de elendi
Naim Süleymanoğlu Atlanta 1996'da üst üste üçüncü olimpiyat şampiyonluğunu kazanarak halter tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Bu olimpiyatta ayrıca Halil Mutlu altın madalyanın sahibi oldu.
Halil Mutlu - 17.07.2021
Olimpiyatlara Naim Süleymanoğlu-Halil Mutlu damgası
Türkiye'nin olimpiyat oyunları tarihinde en başarılı sporcuları Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu oldu.
Halil Mutlu - 14.07.2021
Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor
2000 Sidney Olimpiyatları'nda, Türk halterci Halil Mutlu altın madalya kazandı.
Halil Mutlu - 25.04.2021
ABD'de Türk Amerikan Yönlendirme Komitesinin ramazan yardımları devam ediyor
TASC eş başkanı Halil Mutlu, AA'ya yaptığı açıklamada, "Türk Amerikan toplumu olarak ABD'de sadece kendi soydaş ve dindaşlarımızı değil, farklı din, renk ve etnik yapıdaki ihtiyaç sahibi herkese yardım elimizi uzatmaya çalışıyoruz.
Halil Mutlu - 10.04.2021
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan, New Jersey'de Müslüman toplum temsilcileriyle bir araya geldi
Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından organize edilen toplantıya New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Din Hizmetleri Müşaviri Bilal Kuşpınar, TASC Eşbaşkanı Halil Mutlu ve diğer üst düzey yetkililerin yanı sıra New York ve New Jersey civarında bulunan Müslüman toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Halil Mutlu - 08.04.2021
Avrupa Şampiyonu milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Ankara'da çiçeklerle karşılandı
ASKİ Sportif Teknik Direktörü Çakmar: "İnşallah sırada olimpiyat şampiyonluğu var" ASKİ Sportif Teknik Direktörü Abdullah Çakmar, sporcularının madalyalarla dönmelerinden çok memnun olduklarını belirterek, "ASKİ Spor'un başarısının arkasındaki sır bir aile olmamızdan kaynaklanıyor. Geçmiş dönemlere de baktığınız zaman hep Avrupa ve dünya, olimpiyat şampiyonları çıkardık. Kulübümüzde önceden olimpiyat şampiyonu Halil Mutlu da vardı.
Halil Mutlu - 19.02.2021
ABD'de faaliyet gösteren TASC'tan Washington Büyükelçisi Kılıç'a veda programı
TASC eşbaşkanları Günay Evinç ile Halil Mutlu'nun açılış konuşmalarını yaptığı programda, TASC başkan yardımcısı İsrafil Demir de programın moderatörlüğünü yürüttü.
Halil Mutlu - 25.12.2020
Son dakika haberi... FETÖ'cülerin şikayetiyle ABD'deki Türk çatı kuruluşunun hesabını askıya alan Twitter'a tepkiler sürüyor
18-23 Aralık arasında TASC hesaplarına 2 bin 200'den fazla siber saldırı TASC Eş Başkanı Dr. Halil Mutlu, AA'ya yaptığı açıklamada, Twitter tarafından, TASC'ın ve temsilcilerinin resmi hesaplarının askıya alınmasını kabul edilemez bir durum olduğunu belirterek, bu olayla ilgili hukuki işlem başlatacaklarını söyledi.
Halil Mutlu - 15.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1994- Halil Mutlu, Dünya Halter Şampiyonası'nda 7 dünya rekoru kırarak 3 altın madalya kazandı.
Halil Mutlu - 04.11.2020
Halter Milli Takımı'nın eski başantrenörü Enver Türkileri son yolculuğuna uğurlandı
Türk halterine olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu gibi birçok sporcu yetiştiren milli takımın eski başantrenörü Enver Türkileri, son yolculuğuna uğurlandı.
Halil Mutlu - 03.10.2020
ABD'li vekil Pascrell tıbbi yardımları için Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesine teşekkür etti
New Jersey eyalet vekili Pascrell, TASC Eş Başkanı Halil Mutlu'ya gönderdiği mektupta, Türk toplumunun cömert desteğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.
Halil Mutlu - 15.07.2020
15 Temmuz'un 4. yıl dönümünde FETÖ'nün elebaşı, Pensilvanya'daki çiftliğinin önünde protesto edildi
Protesto gösterisine öncülük eden TASC Eş Başkanı Halil Mutlu, AA muhabirine, "Dün ve bugün, New York, New Jersey, Washington D.
Halil Mutlu - 14.07.2020
ABD'de 15 Temmuz, ilan kamyonları ve pankart taşıyan uçaklarla anlatıldı
"15 Temmuz'u Amerika'da yaşayan herkese anlatmaya çalışıyoruz TASC Eş Başkanı Halil Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bizler TASC olarak, Amerika'da yaşayan Türk toplumunun üyeleri olarak, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da ülkemizde kalkıştığı darbe girişimini Amerika'da yaşayan herkese anlatmaya çalışıyoruz.
Halil Mutlu - 13.07.2020
ABD'deki Türklerden ABD kongresine FETÖ mektubu
Eş Başkanlığını Günay Evinç ve Halil Mutlu'nun yaptığı TASC çatı kuruluşunun tüm yönetim kurulu üyelerinin imzasının bulunduğu mektup, Temsilciler Meclisi ve Senato üyelerine gönderildi.
Halil Mutlu - 25.06.2020
Son dakika haber: New York'taki Diyanet camisinde Türklere ücretsiz antikor testi
Queens bölgesindeki Sunnyside Mimar Sinan Camisi'nde yapılan test işlemleri sırasında New York Başkonsolos Vekili Emre Manav, New York Diyanet Ataşesi Sinan Dedeler, TASC Eşbaşkanı Halil Mutlu da hazır bulundu.
Halil Mutlu - 13.06.2020
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet'ten Kovid-19 sonrası dünya düzeni değerlendirmeleri
Aybet, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin (TASC) internet üzerinden düzenlediği, "Kovid-19 Sonrası İhtiyaç Temelli Dünya Düzeni: İdeolojik Mücadelelerden Pragmatik İşbirliğine" başlıklı programda TASC Eşbaşkanı Dr. Halil Mutlu'nun sorularını yanıtladı.
Halil Mutlu - 02.05.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Türkiye bu süreçten çok daha güçlenerek çıkacak"
Öte yandan, Kıran'ı konuk eden TASC Eş Bakanı Dr. Halil Mutlu da "Türkiye'nin ortaya koyduğu bu özel çaba ile insanlık adına örnek olacak bir Kovid-19 süreci yaşıyoruz.
Halil Mutlu - 16.12.2019
Avrupa şampiyonu halterci Yusuf Fehmi'nin hedefi olimpiyat madalyası
Milli halterci Yusuf Fehmi Genç, "Kendimi 2024 Paris Olimpiyatları'nda görmek ve güzel dereceler yapmak istiyorum. Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu'yu örnek alıyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Halil Mutlu Haberleri | Halil Mutlu Kimdir - Haberler - Halil Mutlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Halil Mutlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Olimpiyat şampiyonu boksör Busenaz Sürmeneli: Zirveyi korumak istiyorum.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 16:37:25. #1.16#

title