Haberler

Ercan Çimen kimdir? AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı Ercan Çimen kaç yaşında, nereli?

Güncelleme:

Ercan Çimen kimdir? AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı Ercan Çimen kaç yaşında, nereli? AK Parti'nin Gümüşhane Belediye Başkan adayı olan Ercan Çimen hakkında merak edilenler. Çimen'in yaşı, nereli olduğu ve politik kariyeri hakkında bilgiler.

Ak Parti 31 Mart seçimleri öncesinde seçim kongresi gerçekleştirmiş ve adaylarını açıklamıştı. Gümüşhane Belediye Başkan adayı ise Ercan Çimen oldu. Vatandaşlar, Ercan Çimen'in kim olduğunu merak ediyor. Peki, Ercan Çimen kimdir? AK Parti Gümüşhane Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ercan Çimen kaç yaşında, nereli? İşte detaylar!

ERCAN ÇİMEN KİMDİR?

  • Ercan Çimen, 1966'da Gümüşhane'de doğdu.
  • İlk ve ortaöğretimini de aynı ilde tamamladıktan sonra "Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi" "İktisat" bölümünden mezun oldu.
  • Mezuniyetinin ardından aile şirketi olan Çimenler Grup'ta yönetim kurulu üyesi olarak ticari hayata atılan Çimen, kurumsallaşmanın sağlanmasında önemli adımlar attı. Hali hazırda Çimenler Grup yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten Çimen, Grup bünyesindeki Çimenler Otel, Çimenler Kuyumculuk, Çimenler Otomotiv, Harşit Tur, Balyemez Konağı ve Ataç Konağı ile hizmet vermektedir.
  • Ailesi üç kuşaktır ticaretle uğraşan Ercan Çimen, gerek Gümüşhane'de gerekse ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla 500'den fazla kişiye istihdam sunmaktadır. Ayrıca çeşitli Meslek ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak faaliyetlerde bulunan Çimen, sosyo-kültürel etkinliklere sağlamış olduğu maddi ve manevi destekler ile şehrin sosyal hayatının gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Bu çerçevede, Gümüşhanespor, Gümüşhane Hizmet Vakfı, İş Adamları derneği gibi çeşitli oluşumlarda başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.
  • Siyasi hayatına Doğru Yol Partisi'nden Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Vekilliği görevleri ile başlayan Çimen, 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi fakat az bir oy farkıyla seçimi kaybetti. Hizmetlerine devam etmek isteyen Çimen, 15 Şubat 2011 tarihinde Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı oldu.
  • Gümüşhane Belediye Başkanı'dır.
  • Başkanlığı süresince il parti teşkilatının yeniden şekillenmesi, hizmet anlayışının iyileştirilmesi ve halkla daha içi içe bir anlaşın harekete geçirilmesi konusunda çalıştı. Bu çerçevede, il tarihinde ilk kez her hafta düzenli olmak üzere, 'AK Parti Halk Günleri' toplantıları düzenledi. Şehir için tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya toplayarak 'Ortak Akıl' toplantıları gerçekleştirdi.
  • AK Parti Gümüşhane İl Başkanı olarak hizmetlerine devam eden Ercan Çimen, evli ve iki çocuk babasıdır.
  • 31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde AKP Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Ercan Çimen Gümüşhane AK Parti Gündem Yaşam Politika Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title