Haber : Cengiz Solakoğlu kimdir? Cengiz Solakoğlu kaç yaşında, nereli? Cengiz Solakoğlu hayatı ve biyografisi! - Haberler

Haberi Paylaş

Cengiz Solakoğlu kimdir? Cengiz Solakoğlu kaç yaşında, nereli? Cengiz Solakoğlu hayatı ve biyografisi!

Cengiz Solakoğlu kimdir? Cengiz Solakoğlu kaç yaşında, nereli? Cengiz Solakoğlu hayatı ve biyografisi!

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Cengiz Solakoğlu izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Cengiz Solakoğlu kaç yaşında, nereli? Cengiz Solakoğlu hayatı ve biyografisi! Cengiz Solakoğlu kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Cengiz Solakoğlu hakkında araştırmalar yapılıyor. Cengiz Solakoğlu kimdir? Cengiz Solakoğlu kaç yaşında, nereli? Cengiz Solakoğlu hayatı ve biyografisi!

CENGİZ SOLAKOĞLU KİMDİR?

1943 Erzurum doğumlu Cengiz Solakoğlu, 1964 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nden mezun olduktan sonra, 1967 yılında Beko Ticaret'te Satış Elemanı olarak iş hayatına atıldı.

1977-1983 yılları arasında Beko T.A.Ş'nin, 1983-1991 yılları arasında Atılım A.Ş'nin Genel Müdürlüğü'nü yaptıktan sonra 1991 yılında Koç Holding Tüketim Grubu Başkan Yardımcılığı'na atandı. 1994 yılında Tüketim Grubu Başkanlığı'na getirildi. Mevcut görevinin yanı sıra 1996-1998 arasında Koç Holding Yürütme Kurulu Üyeliği'nde bulundu. 2004 yılında, 60 yaş sınırı nedeniyle, 37 yıl 8 ay çalıştığı Koç Topluluğu'ndan Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevinden emekli oldu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın kurucuları arasında yer alan Cengiz Solakoğlu, Vakfın kuruluşundan bugüne kadar aralıksız Yönetim Kurulunda yer aldı. 2002-2004 ve 2007-2011 yılları arasında TEGV Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlenmiştir. Solakoğlu, 2015-2019 dönemi TEGV Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmüştür.

Cengiz Solakoğlu evli, 2 çocuk ve 3 torun sahibidir.

Kimdir Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title