Kanser hastaları için para toplayan Twitch yayıncısı, söz verdiği bağışı yapmayınca ortalık karıştı - Haberler
Haberi Paylaş

Kanser hastaları için para toplayan Twitch yayıncısı, söz verdiği bağışı yapmayınca ortalık karıştı

Haberler.com / Yakupcan Aydemir - Haberler | Gamegar

Twitch partneri olan TheDanDangler kullanıcı adlı Danyell Lanza, meme kanseri farkındalığı için oluşturduğu bağış yayınından topladığı paranın yarısını bağışlamadı. Bu durumun anlaşılması, Lanza'nın takipçileri arasında büyük bir tartışmaya yol açtı.

TheBoiSantana kullanıcı adlı Twitch yayıncısı Dante, Twitter üzerinden attığı bir tweet'te meme kanseri farkındalığı için yapılan yayına tanık olduğunu, yayının kazançlarının yarısının bağışlanmadığını ve bu durumun iğrendirici olduğunu belirtti. TheBoiSantana Twitter'da şu sözlere yer verdi:

Geçen gün bir yayıncının meme kanseri farkındalık yayını yaptığına tanık oldum, ancak gelirin yalnızca %50'sini araştırmaya bağışladı… Beni yanlış yöne itti, iğrendim.

Twitch topluluğundaki birçok kişi TheDanDangler'ın yardım yayınlarının etik olmadığını savundu. TheBoiSantana, daha fazla insanın bağış yapması için bir hastalığı kullandığını ve %50'sini eve götürdüğünü iddia etti. TheBoiSantana, Tweet'te direkt olarak hedef belirtmese de tweeti gören TheDanDangler, bu sözlere yer verdi:

O gün kazancımın yarısını mı bağışladım? Ve herkese bunun benim planım olduğunu mu söyledin? Sen ne yaptın?

MAKBUZU PAYLAŞMAMAKTA ISRAR ETTİ

TheDanDangler, aynı tweet'in altında bir başka yayıncı olan Lauren ile tartışmaya girdi. Lauren, hayır kurumuna bağışlanan miktarın makbuzunun yayınlanmasını istedi. Ancak TheDanDangler, bunun için cancer.org sitesi ile iletişim kurabileceklerini söyledi. Lauren ise makbuzunun e-posta olarak bir kopyasının verildiğini ve bunu herkese göstermesini istedi fakat TheDanDangler, makbuzu paylaşmamakta ısrar etti.

Twitch yayıncısı TheDanDangler, kanser hastaları için topladığı bağışların yarısını saklayıp bağış yapmadığı anlaşıldı

83 MİLYON DOLARDAN FAZLA PARA TOPLANDI

2020'de, platformdaki yayıncılar çocuk hastaneleri, kanser araştırma vakıfları veya Mehmetçik vakfı gibi birçok hayır kurumlarına toplamda 83 milyon dolardan fazla para topladı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

İnsanlar yardım yayınları kazançlarının bir kısmını almanın etik olmadığına inansa da, bir kısım TheDanDangler'ı savundu. Bir Twitch yayıncısının tıpkı bir hayır kurumu gibi genel yaşam maliyetlerine sahip olduğunu savundular ve bu nedenle bu yayıncının yüzdelik bir kısım almasının etik olmadığını belirttiler.

Twitch yayıncısı TheDanDangler, kanser hastaları için topladığı bağışların yarısını saklayıp bağış yapmadığı anlaşıldı

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title