İddianamede mide bulandıran detaylar: Baygın olduğu sırada Eda Nur'la zorla ilişkiye girdiler - Haberler
Haberi Paylaş

İddianamede mide bulandıran detaylar: Baygın olduğu sırada Eda Nur'la zorla ilişkiye girdiler

Demirören Haber Ajansı / Haluk Karaaslan - Haberler | Güncel

Ankara'da ikamet ettikleri evin 15'nci katından atlayarak intihar eden Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili iddianame hazırlandı. İddianamede iki sanığın, baygın olduğu sırada Eda Nur'la zorla ilişkiye girdiği belirtildi. İki şahıs hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan 18'er yıl hapis talebiyle dava açıldı.

Eda Nur Kaplan, geçtiğimiz Ağustos ayında ikamet ettikleri sitedeki evden atlayarak yaşamına son vermişti. Genç kızın ölümüyle ilgili hazırlanan iddianame de tamamlandı. Genç kızın baygın olduğu sırada cinsel saldırıya uğradığı belirtilen iddianamede, saldırıyı gerçekleştirdiği gerekçesiyle iki sanık hakkında 18'er yıl hapis talep edildi.

Babasını küçük yaşta kaybeden ve sevgi evinde büyüyen Eda Nur Kaplan, geçen 7 Ağustos gecesi sabaha karşı ablası Güler Kaplan'ın erkek arkadaşının Çankaya Alacaatlı Mahallesi'nde 15'inci kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi. İntihardan önce cep telefonundan annesine "Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı. Hep içine attı. Ama o da çok birikti. Dayanamıyor artık. Hiçbir şeylerin güzel olacağına inancı kalmadı. Hakkımı yerde bırakmayın lütfen" mesajını gönderen Eda Nur, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında Y.G., M.A. ve A. K. gözaltına alındı. Eda Nur Kaplan'ın intiharından 1 hafta önce kendisine cinsel saldırıda bulunduklarını ileri sürerek şikayette bulunduğu Y.G ile M.A, nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan tutuklandı. Aşkın K. ise serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheliler Y.G. ve M.A hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan iddianame düzenlendi. İddianamede Eda Nur Kaplan, 31 Temmuz'da ablasıyla şüphelilerin bulunduğu eğlence mekanına gittiği, bir süre alkol aldıktan sonra başka bir mekanda alkol almaya devam ettikleri belirtildi. Bir süre sonra Eda Nur Kaplan ile şüpheli Y.G'nin eğlence mekanından ayrılarak, şüpheli M.A'nın sahibi olduğu günübirlik kiralanan otele gittikleri aktarıldı. Burada Y.G.'nin alkolün etkisiyle kendisinde olmayan Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu, daha sonra aynı eylemi M.A'nın gerçekleştirdiği belirtildi.

Cinsel saldırı eylemi sırasında Eda Nur Kaplan'ın içinde bulunduğu şartlar, aldığı alkolün etkisi ile direnemediği ve rızasının da bulunmadığının kabulü gerektiği belirtilerek, "Bu itibarla her iki şüphelinin de Eda Nur Kaplan'a karşı nitelikli cinsel saldırı suçunu işledikleri yönünde haklarında kamu davasının açılması için yeterli şüphenin oluştuğu kanaatine varılmıştır" denildi. Mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede, Eda Nur Kaplan'a yönelik 'nitelikli cinsel saldırı' eylemleri nedeniyle şüpheliler şüpheliler hakkında 18'er yıl hapis talep edilirken, soruşturma aşamasında ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakılan A. K. hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

Demirören Haber Ajansı / Haluk Karaaslan - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (2)
ŞABAN ALİ OCAKCI :bu habere gülücük işareti koyanların ruh sağlıklarını bi kontrol ettirmelerini tavsiye derim Cevap Yaz 8 84 Yayından Kaldır
SERPACO FRANK:2 CANİ DAHA! BUNLARI İÇERDE NİYE BESLİYORUZ Kİ! BUNLAR NAMUS DÜŞMANI İNSAN OLAMAYANLARDAN. Cevap Yaz 10 99 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title