Purplebixi adlı Twitch yayıncısı Bahadır Telci, Cumhurbaşkanı'na hakaret iddiasıyla ifadeye çağrıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Purplebixi adlı Twitch yayıncısı Bahadır Telci, Cumhurbaşkanı'na hakaret iddiasıyla ifadeye çağrıldı

Haberler.com / Yakupcan Aydemir - Haberler | Gamegar

Türk Twitch yayıncısı Bahadır "Purplebixi" Telci, attığı bir tweet nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla ifadeye çağrıldığını açıkladı.

Twitch yayınlarında ve sosyal medya hesaplarında söylediği sözler ve yaptığı eleştiriler ile dikkat çeken Purplebixi kullanıcı adlı Bahadır Telci, 14 Mayıs tarihinde attığı bir tweet nedeniyle Cumhurbaşkanı'na hakaret iddiasıyla karakola ifadeye çağrıldı.

Bahadır Telci, polis tarafından karakola ifadeye çağrılmasının ardından Twitter'a yaşadığı olayı şu sözlerle aktardı:

Az önce polis tarafından arandım cumhurbaşkanına hakaretten ifadeye çağırıyorlar, aynen kanka gençleri çok düşünüyorsunuz herkes özgür z kuşağı falan
İşin komik tarafı ben cumhurbaşkanına hakaret etmedim. Aşağıdaki tweetten dolayı çağırıyorlarmış. Bir tweette hakaret yok iki cumhurbaşkanı ne alaka abi?

Bahadır Telci'ye başta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere birçok Twitch yayıncısından ve takipçilerinden destek geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayın sırasında Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla ifadeye çağırılan Purplebixi'yi arayarak, ifadeye çağrılmasıyla ilgili geçmiş olsun dileklerini ilettiği bildirildi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Daha önce birçok kez karakola ifade vermeye çağrılan Twitch yayıncısı Ahmet "Jahrein" Sonuç, Bahadır'ın tweetine yanıt olarak, "Hoş geldin aramıza! Tebrikler! Olmazsa olmazımız ifadeye çağrılmaktır" dedi.

Ayrıca son zamanlarda gençlerle arasını iyi tutan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin İYİ Parti üyesi Dr. Taylan Yıldız'dan da Bahadır'a destek geldi. Dr. Taylan Yıldız, "Daha takvimde sıra gelmemiş. Yoksa gençlere özgürlük gümbür gümbür geliyor, aşk olsun." sözleriyle tweetini alıntıladı.

Bahadır Telci, olayların ardından Instagram hesabında attığı hikayede şu sözlere yer verdi: "Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim bu arada sağ olasınız. Valla avukat arkadaşlarla da konuştuk onlarda gülüyor ben de gülüyorum yani bakalım, yayında konuşur daha uzun."

Yakupcan Aydemir
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title