Bakan Soylu'dan uyuşturucu kullanılan binalar hakkında açıklama: Gece yık, arkasından mahkeme kararı gelsin - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Soylu'dan uyuşturucu kullanılan binalar hakkında açıklama: Gece yık, arkasından mahkeme kararı gelsin

Haberler.com / Emre İliksiz - Haberler | Güncel

Mahallelerdeki metruh binalarda uyuşturucu kullanımıyla ilgili muhtarların şikayetlerine yönelik açıklamalar yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sen gece yık. Mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin. Çünkü o bina orada durdukça, o binada uyuşturucu kullanılıyor, asayişsizlik yapılıyor. Gece yarısı dozer gelsin yıksın. Kim yıktı biz nereden bilelim?" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölbaşı Vilayetler Evi'nde gerçekleştirilen Kadın Muhtarlar Derneği 3'üncü Genel Kongresi'ne katıldı. Konuşmasında gündeme dair açıklamalarda bulunan Soylu, Osman Kavala'nın serbest bırakılması için ortak bildiri yayımlayan 10 büyükelçiyi ve muhalefetin bu konudaki tavrını eleştirirken, uyuşturucu ile mücadele konusunda da önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye'de 2017'de 941 olan uyuşturucuya bağlı doğrudan ölümlerin 2020 yılında 314'e düştüğünü ifade eden Soylu, metruh binalarda uyuşturucu kullanımlarıyla ilgili şunları söyledi:

"Yıl 2017. Türkiye'de uyuşturucuya bağlı doğrudan ölümlerin sayısı 941 kişi. Şimdi kaç biliyor musunuz? 2020 yılında bu sayı 314'e düştü. 941'de 314'e. Bu ortak yaptığımız bir mücadelenin sonucudur. 'Ama bakanım bizim mahallede şurada bir metruh bina var.' 110 bin metruh bina vardı. Biz bunun 75 binden fazlasını yıktık, 15 binini de rahabilite ettik ve metruh bina olmaktan çıkardık. Geçen gün vilayetlere gidiyorum. Diyarbakır, Adana ve İstanbul da dahil olmak üzere.

Muhtarlarımız diyor ki 'Şurada var, burada var. Efendim, mahkeme kararı var yıkamıyoruz'. Arkadaş, sen gece yık. Mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin. Allah'ınızı severseniz yapmayın diyorum. Çünkü o bina orada durdukça, o binada uyuşturucu kullanılıyor, asayişsizlik yapılıyor.

Bir şekilde geliyor muhtarın kapısına vatandaş diyor ki 'Muhtarım bu binayı ne yapacaksınız?'. Siz de diyorsunuz 'Mahkeme kararı var bir şey yapamıyorum'. Ben de diyorum ki gece yarısı dozer gelsin yıksın. Kim yıktı biz nereden bilelim? Biz de sabahleyin bu metruh binanın oradaki molozunu kaymakamlık olarak, valilik olarak, belediye olarak toplayalım. Biz bunu yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Kim ne kızarsa kızsın bu binalardan mahallelerimizi kurtarmak zorundayız."

Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
kagan soylu:Sayin bakanım muhtarlarla bu is olmaz sen gece yakala satanı sattirani iceni ictireni Arkasından mahkeme kararı gelsin olmazmi? Cevap Yaz 1 8 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title