Haberi Paylaş

Uyuşturucu ticaretinden 12 yıl hapis cezası alan TUBAM Başkanı, Batum'a kaçtı

Güncel Haberler

Türkiye Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Vakfı Başkanı İsmail Karakaş, "uyuşturucu madde ticareti yapmaktan" 12 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Yargıtay cezayı onarken, Karakaş'ın Batum'a kaçtığı ortaya çıktı. Türkiye'de olmadığı için tutuklanamayan Karakaş hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Haberler.com/ÖZEL - Türkiye Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Vakfı(TUBAM) Başkanı İsmail Karakaş'ın uyuşturucu ticareti yaptığı ortaya çıktı. Skandal olay, Ankara'da birçok bağımlı kadının savcılığa giderek Karakaş'ın kendilerine uyuşturucu madde verdiğine yönelik yaptığı şikayetler sonrası ortaya çıktı.

Şikayetler üzerine harekete geçen emniyet, Karakaş'ın ofisinde ve aracında yaptığı aramada satışa hazır eroin buldu. Mahkemede üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Karakaş'a "uyuşturucu madde ticareti yapmaktan" 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Yargıtay, Karakaraş'a verilen cezayı onadı.

Ancak Karakaş Türkiye'de olmadığı için tutuklanamadı. Haberler.com Karakaş'ın Batum'a kaçtığını öğrendi. Batum'dan TikTok videoları yayınlamaya devam eden Karakaş, buraya hastane açmak için geldiğini söylediği öğrenildi. Karakaş'ın cezası onandığı için hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Karakaş'ın paylaştığı videolar da bir hayli ilginç. Uyuşturucu batağına düşen gençleri kandıran Karakaş, farklı metodlarla bağımlıları etkiledi. Kur'an-ı Kerim'e el basarak gençleri uyuşturucu kullanmamak için yemin ettirdiği görülen Karakaş, din üzerinden gençleri kandırdığı için Adnan Oktar'a da benzetiliyor.

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

ilkcan iyidir:

Yeter artık her ahlaksızlıginiza yüce mevlanın adını alet etmeyin.Bunlar hafife alınacak durumlar değil zaten kim Kur'an'a el basarım deyip kendine inandırmaya çalışirsa hemen kaçın ordan muhakkak yalan söylüyordur

ilkcan iyidir:

Şaşırdıkmı? Hiç şaşırmadık!!!

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title