Haberler

Uşak'ta Muharrem Ayı İftar Programı Düzenlendi

Güncelleme:

Uşak'ta Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde gerçekleştirilen iftar programına Uşak Valisi Turan Ergün, AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kurnaz ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş katıldı. Vali Ergün, Kerbela olayının milletin ortak acısı olduğunu belirterek, muharrem ayının sevgi ve iyilik ayı olduğunu vurguladı.

Uşak'ta muharrem ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki Işık Çakır Sultan Cemevi'nde gerçekleştirilen iftar programına katılan Uşak Valisi Turan Ergün vatandaşlarla sohbet etti.

Dualar okunup oruçların açılmasının ardından konuşan Ergün, muharrem ayının Kerbela'yı hatırlattığını belirtti.

Kerbela'da yaşanan dramın milletin ortak acısı olduğunu dile getiren Ergün, şunları söyledi:

"Kerbela olayı, trajik yönüyle birlikte alçak gönüllülüğün, sevginin, erdemli yaşamın ve haksızlığa karşı mücadelenin de bir sembolü olarak tarihte yer almaktadır. Coğrafyamızda her asırda canlarımız, erenlerimiz ve ozanlarımız sevgi ve iyiliği dostluk ve kardeşlik iklimini yeşertmek için canı gönülden çalışmış, çağları aşan bir sesle bizleri kardeşliğe ve iyiliğe davet etmiştir. Pir Sultanlar, Hacı Bektaşi Veliler, Mevlanalar ve daha niceleri... Sevgiyi tende değil canda barındırmak, ben değil biz öğretisine sahip olmak şiarıyla asırlardır sahip olduğumuz birlik ve beraberlik bilinciyle biz Müslümanlara düşen en hayati görev Kerbela'yı doğru okumak, doğru anlamak ve ondan dersler çıkarmaktır. Ehlibeytçe yaşamak, sevgi ve muhabbeti devşirmek için muharrem ayının bir fırsat olduğu unutulmamalıdır."

Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş de muharrem ayının sevginin, yardımlaşmanın ayı olduğunu belirterek "Bu ayda hiç istemediğimiz kötü olaylar yaşandı. Kerbela'da Hz. Hüseyin efendimiz ve 72 Ehlibeyt maalesef şehit edilmiştir. İslam dinin hiçbir zaman tasvip etmediği, kardeşlik ve yardımlaşma dini olan İslam dininde maalesef bu dönemde araya nifak girmiştir. Biz bu dönemde mazlumun, Hz. Hüseyin ve Ehlibeytlerin yanında olmuşuzdur. Onlara Cenabıallah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.

Programa, Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kurnaz ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş da katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Akif Ersoy Uşak Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Uşak Belediyesi Mehmet Kurnaz Muharrem Ayı İsmail Güneş Milletvekili Turan Ergün Akif Ersoy Ergün Ak AK Parti İyilik İftar Güneş Akif Uşak Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

title