Haberler

Ünye'deki Şiddetli Yağış

Abone Ol

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Aldığımız tedbirler, alt yapı ve ıslah çalışmaları neticesinde önemli bir felaketin tabiri caizse eşiğinden döndük." dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Aldığımız tedbirler, alt yapı ve ıslah çalışmaları neticesinde önemli bir felaketin tabiri caizse eşiğinden döndük." dedi.

Başkan Çamyar, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı ve Belediye Başkan yardımcılarıyla birlikte, ilçede 14 Temmuz Cumartesi akşam 21.00 - 02.00 saatleri arasında 5 saat etkili olan sağanak yağışın ardından inceleme yaptı.

Liseler Mahallesi'ndeki incelemenin ardından gazetecilere açıklama yapan Çamyar, Ordu Meteoroloji İl Müdürlüğünden aldıkları verilere göre Ünye'ye metrekareye 151 kilogram yağışın düştüğünü söyledi.

Çamyar, yağışın meydana gelebileceği bilgisi üzerine tüm birimlerin teyakkuza geçirildiğini ve müdahale için hazır beklettiklerini belirterek, "Özellikle kent merkezinde oluşabilecek su birikintilerine karşın gerekli tedbirler alınmış, mazgalların sürekli açık tutulmasına dikkat edilmiştir. Gerekli durumlarda ise özellikle sahil yolunda araç geçişlerin sağlıklı yapılabilmesi için bazı bölümlerde kaldırımlar kırılarak suyun denizle buluşması sağlanmıştır." diye konuştu.

Son yılların en büyük yağışlarından birinin yaşandığını ifade eden Çamyar, şunları kaydetti:

"Yağışın başladığı ilk andan itibaren Fen İşleri, Kırsal Hizmetler ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı 58 iş makinesi ve araç ile 66 personel tüm gece boyunca sıkıntılı bölgelere müdahale etmiştir. Sabah itibariyle 58 iş makinesi ve 206 personelimiz sahadadır. Başta ben olmak üzere başkan yardımcılarım, birim müdürlerim ve tüm personelimiz gece boyunca Ünye'mizin tüm riskli bölgelerinde sabahın ilk saatlerine kadar incelemede bulunarak bu alanlara müdahale ettik. Yine yağışa bağlı mücadele noktasında Fatsa, Akkuş ve Terme belediyelerinden gerekli iş makinesi takviyesi de sağlanmıştır. Aldığımız tedbirler, alt yapı ve ıslah çalışmaları neticesinde önemli bir felaketin tabiri caizse eşiğinden döndük. Ünye'mizde devam eden ıslah ve alt yapı çalışmaları ile ileride bu tür afetlerin artık tehdit olmayacağını açık bir şekilde söylemek isterim."

Çamyar, alınan tedbirlere rağmen özellikle meyilli alanlarda, ilçe genelinde bazı mahallelerde yol bozulmaları ve göçükler meydana geldiğini, zarar gören bu bölgelerde hasar tespit ve yapım işlemlerine başlandığını, münferit bazı ev ve iş yerlerinde meydana gelen kısmi su baskınlarda da hasar tespit çalışmalarının yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Güncel

Ahmet Çamyar Ünye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
title