Haber : Uğur Mumcu'nun Ölümünün 23. Yılı - Haberler

Haberi Paylaş

Uğur Mumcu'nun Ölümünün 23. Yılı

Uğur Mumcu'nun Ölümünün 23. Yılı

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında Sarıyer'de gerçekleştirilen etkinlikte anıldı.

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında Sarıyer'de gerçekleştirilen etkinlikte anıldı.

Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu, Sarıyer Belediyesi tarafından Yaşar Kemal Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte, eşinin hayatını kaybetmesinin üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen, onun anılarını yakın arkadaşlarından dinlemek için gelenlere teşekkür etti.

Mumcu, "Yaşadığımız bu kadar acıyla, içimizin bu kadar kanamasına rağmen biz mücadele etmeye devam edeceğiz. Sizlerin bu salonu böyle doldurmuş olmanız bu mücadele duygusunun çok yüksek olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen panelde Mumcu'nun yakın arkadaşları gazeteci Zafer Arapkirli, Ali Sirmen, Ahmet Tan ve hukukçu Turgut Kazan, Mumcu ile olan anılarını anlattı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in de katıldığı etkinlikte, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'nın (UMAG) katkılarıyla Mumcu'ya ait bazı eşyalar da sergilendi.

AA / Güncel

Güldal Mumcu Yaşar Kemal Uğur Mumcu Sarıyer Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title