Haberi Paylaş
Türk Yıldızları Elazığ'da Havalanacak

Türk Yıldızları Elazığ'da Havalanacak

Güncel Haberler

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, 30 Temmuz'da Elazığ'da gösteri uçuşu yapacak.

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, 30 Temmuz'da Elazığ'da gösteri uçuşu yapacak.

Yapılması planlanan gösteri uçuşu için Elazığ Valiliği Toplantı Salonu'nda yapılan istişare programında konuşan Vali Vekili Haluk Çakmak, dünyanın tanıdığı Türk Yıldızları'nın Elazığ'da gösteri uçuşu yapacak olmasının heyecan ve gurur verici olduğunu dile getirdi. Çakmak, 8 kişiden oluşan bu özel ekibin yapacağı gösteri için yer tespit çalışmasının devam ettiğini bildirdi.

Gösteri uçuşu hakkında bilgi veren Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin, 13 yıl aradan sonra Elazığ'da gösteri yapacaklarını aktardı. Uçuş öncesi çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Çetin, "Burada icra edeceğimiz toplam uçuşun öncelikli olarak emniyetli bir şekilde ve maksimum vatandaşımıza ulaşılabilmesine yönelik olarak alınacak tedbirleri görüşmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Biz, Türk Yıldızları olarak 1992 yılında kurulmuş 24 yıllık bir ekibiz. Hem Türkiye'de hem de yurt dışında birçok alanda ve arenada Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Türk Hava Kuvvetlerini temsil etmek amacıyla kurulduk." şeklinde konuştu.

Türk Yıldızları kadrosunda bulunan ve Elazığlı olan Hava Pilot Yüzbaşı Ali Onur Adalı ise kendi memleketinde gösteri yapmaktan gurur duyacağını dile getirdi.

Toplantıya, 8. Kolordu Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Okan Karaseyfioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, İl Sağlık Müdürü İbrahim Halil Akkuş, Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, Türk Hava Kurumu Elazığ Şube Başkanı Tamer Kurtoğlu ve Elazığ Hava Limanı Müdürü Özkan Polat katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Elazığ Valiliği Şenol Çetin Politika Güncel Haberler

title