Haberi Paylaş

Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube'de Kongre Heyecanı

Güncel Haberler

Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube'de kongre heyecanıBALIKESİR - Türkiye Kamu-Sen bünyesindeki Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube'nin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı Edremit ilçesinde gerçekleştirildi.

Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube'de kongre heyecanı

BALIKESİR - Türkiye Kamu-Sen bünyesindeki Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube'nin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı Edremit ilçesinde gerçekleştirildi.

Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde yoğun katılımla düzenlenen Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube'nin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Genel kurul toplantısının divan başkanlığını, Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı Yılmaz Kuran yaptı. Yönetim kurulu seçiminde 11 yıldır başkanlık görevini yürüten Süleyman Demir ve Kemal girgi olmak üzere 2 adayın olduğu kongrede seçim şeklinin belirlenmesi için verilen önergeler tartışıldı. Her iki aday da kürsüye gelerek konuşmalar gerçekleştirdi.

İlçe Seçim Kurulu yetkililerinin de bulunduğu kongrede kapalı usul ile sandığa gidildi ve oylar kullanıldı. Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube'nin mevcut başkanı Süleyman Demir'in hazırladığı yönetim kurulu listesi, seçimden galip ayrıldı. Kongrede mevcut 110 delegenin 106'sı oy kullanırken, Süleyman Demir, 55 oy aldı. Kongre sonrasında açıklamada bulunan Demir, "Delege arkadaşlarımız bir kez daha bize teveccühlerini gösterdiler. Saygılar, sevgiler sunuyorum. Türk Eğitim-Sen Balıkesir 2 Nolu Şube, şimdiye kadar yapmış olduğu hizmetlerine devam edecek. Türk Eğitim-Sen, Türkiye'nin sendikası olarak gönüllerde yer etmiştir. Sevenler imrenerek bakıyorlar, sevmeyenler de takdir ederek bakıyorlar. 11 yıldır Türk Eğitim-Sen'in bayrağını taşımaktan gurur duyuyorum. 800 üyemiz alnından öpülesi insanlar. Herkese teşekkür ediyorum. Var olsunlar. Biz olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Kamu Sen Türk Eğitim Sen Süleyman Demir Balıkesir Politika Güncel Haberler

title