Haber : Tiyatro Boyalı Kuş'un "Melek"i Tatavla Sahne'de! - Haberler

Haberi Paylaş

Tiyatro Boyalı Kuş'un "Melek"i Tatavla Sahne'de!

Tiyatro Boyalı Kuş'un 'Melek'i Tatavla Sahne'de!

Tiyatro Tatavla'nın kendi sahnesi Tatavla SAHNE; 21 Ekim günü Tiyatro Boyalı Kuş'un "Melek"ini ağırlıyor!

Yeşim Koçak'ın rol aldığı "Melek" oyunu; 1930'ların sanat dünyasını bir kadın sanatçının gözünden aktararak tiyatro severleri tarihin içinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Ödüllü tiyatro oyuncusu ve Açık Radyo programcısı Eraslan Sağlam tarafından Nisan 2013'te kurulan Tiyatro Tatavla; Eylül 2014'te, Cihangir'de daha önce Mahir Günşiray'a ait olan salonda, kendi sahnesi Tatavla SAHNE'ye kavuştu. Tatavla SAHNE'de Tiyatro Tatavla'nın yanı sıra salonu olmayan toplulukların oyunları da sahneleniyor.

Tiyatro Boyalı Kuş tarafından sahneye konan, Yeşim Koçak'ın tek kişilik oyunu "Melek"; 21 Ekim 2014, Salı akşamı saat 20:30'da Tatavla SAHNE'de tiyatro severlerle buluşacak. "Melek"; ünlü bestecilerden Muhlis Sabahattin Ezgi'nin kızı, Neveser Kökdeş'in yeğeni, dünya güzeli Keriman Halis Ece'nin kuzeni, dublaj kralı Ferdi Tayfur'un eşi, Süreyya Opereti'nin primadonnası Suzan Lütfullah'ın en yakın arkadaşı Melek Kobra'nın hayatını tiyatro sahnesine taşıyor. 24 yıllık kısa yaşamında Sabahattin, Ezgi, Tayfur, Kobra olmak üzere dört farklı soyadı kullanan Melek'in son dakikalarını konu alan oyunda; Keriman Halis, Cahide Sonku, Suzan Lütfullah, Afife Jale, Ferdi Tayfur gibi isimlerin yanı sıra 1930'lardaki Beyoğlu hakkında da ilginç ayrıntılar bulunuyor.

Rüstem Ertuğ Altınay'ın yazdığı, Jale Karabekir'in yönettiği oyunun dramaturjisi Nelin Dükkancı'ya ait. Koreografisini Gökmen Kasabalı'nın hazırladığı "Melek"in kostüm tasarımını Burcu Rahim, ışık tasarımını ise Erdem Çınar yaptı.

Tatavla SAHNE'de sahnelenecek oyunlara ait biletler, gişenin yanı sıra Biletix'ten temin edilebilir.

Bültenler / Güncel

Ferdi Tayfur Yeşim Koçak Cihangir Eylül Güncel Haberler

title