Haberler

Tekirdağ'dan kısa kısa

Abone Ol

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Turgut Bolat, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kemalettin ve Nusratiye mahallelerinde uygulanan imar planlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Turgut Bolat, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kemalettin ve Nusratiye mahallelerinde uygulanan imar planlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Turgut, yaptığı yazılı açıklamada, Namık Kemal Üniversitesi yerleşkesi ve yakın çevresine ait alanları kapsayan projeyle ilçede eğitim, konut, ibadethane, park, ticaret, konut, sosyal donatı, yeşil alan, rekreasyon ve bisiklet yollarının yer alacağı yeni bir yaşam merkezinin yapılacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ilçedeki Kemalettin ve Nusratiye mahallelerinde yer alan toplu konut alanlarının 30 gün süreyle askıya çıkarıldığını bildiren Turgut, şunları kaydetti:

"???????Planlama alanı içerisinde yaşayacak yaklaşık 18 bin 850 kişi belirlenmiş, nüfus büyüklüğünün ihtiyaçlarına yönelik donatı alanları yönetmelik standartları göz önüne bulundurulmuştur. İçerisinde Millet Bahçesi'nin de bulunduğu sosyal açık ve yeşil alan planlanmış, yaya aksları ile bütüncül olarak bisiklet yolları tasarlanmıştır. Ulaşım ve yeşil alan müdahaleleriyle kuvvetlendirilmiş bu alanla bir çekim merkezi olmasını hedefliyoruz. Ayrıca içerisinde yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim tesisleri, enstitüler, Ar-Ge ve teknoloji geliştirme merkezleri, yükseköğretim faaliyetlerini destekleyici birimlerin yer aldığı üniversite alanı planlandı."

Ergene'de parklar ve yeşil alanlarda bakım, onarım çalışmaları sürüyor

Ergene Belediyesi, ilçe genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cebeci, yaptığı açıklamada, çocukların gönüllerince oynamalarını sağlamak için çocuk oyun parklarına bakım yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Tadilat, bakım ve onarım çalışmalarında oyun gruplarındaki aksaklıkların giderildiğini aktaran Cebeci, "Parklar modern ilçenin en önemli göstergesidir. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, park ve yeşil alanlarımızda bakım, onarım ve peyjaz çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Vatandaşlarımızın nefes alabileceği, çocuklarımızın temiz bir şekilde oyun oynayabileceği parklarımıza önemli hassasiyeti gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

İbrahim Turgut Bisiklet Çorlu imar Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi! Kolesterol nedir, nasıl düşürülür? Kolesterol yüksekliği neden olur? Yılmaz Morgül kimdir? 2. Sayfa konuğu Yılmaz Morgül kaç yaşında, nereli? Yılmaz Morgül biyografisi! Pnömoni virüsü nedir, belirtileri neler? Pnömoni virüsü hangi ülkelerde var? Göz kuruluğu neden olur? Göz kuruluğu belirtileri neler? Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yalı Çapkını 49. bölüm fragmanı izle! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı izle! Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title