Haberler

Suriyeli Küçük Mahmut İstediği Protez Göze Kavuşuyor

Abone Ol

Suriye'de rejim güçlerine ait savaş uçaklarından atılan misket bombasının evlerinin üzerine düşmesi sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve bir gözünü kaybeden 8 yaşındaki Mahmut İhsan'ın istediği protez göze kavuşması için harekete geçildi.

Suriye'de rejim güçlerine ait savaş uçaklarından atılan misket bombasının evlerinin üzerine düşmesi sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve bir gözünü kaybeden 8 yaşındaki Mahmut İhsan'ın istediği protez göze kavuşması için harekete geçildi.

Anadolu Ajansının "Protez göz için baba oğul çöp topluyor" başlıklı haberiyle talebini duyuran İhsan'ın çağrısı yanıt buldu. Halep'te bir yıl önce Esed güçleri tarafından evlerinin bombalanması sonucu yaralanan ve sağ gözünü kaybeden Mahmut İhsan'ın istediği protez göz talebine Sağlık Bakanlığı ve Hatay Valiliğinden yanıt geldi.

Aileye ulaşan Hatay Valiliği, küçük çocuğun tedavisinde gerekli işlemlerin yapılması için adım attı.

Evinden bugün babası Muhammed İhsan ile alınan küçük Mahmut'un Antakya Devlet Hastanesine getirilerek göz muayenesi gerçekleştirildi.

Uzman göz doktoru Orhan Kara tarafından yapılan muayenede Mahmut İhsan'ın öncelikli olarak bir ameliyatının gerçekleştirilmesinin ardından protez gözünün takılabileceği belirlendi.

Mahmut İhsan ve ailesini evinde ziyaret eden Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sebahattin Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçük çocuk ve ailesinin yanında olduklarını belirterek, İhsan'ın gönlünden geçen tedavisiyle ilgili süreçlerin kısa sürede sonuçlanacağını kaydetti.

Küçük çocuğun bir an önce sağlığına kavuşmasını dileyen Yılmaz, "Üzerimize düşen görevi yapacağız. Yapılan muayenede birkaç tıbbi operasyon ihtiyacı olduğu görülüyor. Belirli bir süre sonra inşallah onun da gönlünden geçen sağlık ihtiyacı yerine gelmiş olacak, biz de onun bu sevincine ortak olacağız inşallah." dedi.

Baba Muhammed İhsan da oğlunun sağlığına kavuşması için kendilerine sahip çıkan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve milletine teşekkür etti.

Kaynak: AA / Güncel

Sebahattin Yılmaz Sağlık Bakanlığı Suriye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

2023 ALES 3 SONUÇLARI ne zaman açıklanacak, sonuçlara nereden bakılır? ÖSYM.GOV.TR Sonuç Sorgulama Ekranı! Trigliserid nedir? Trigliserid kaç olmalı, neden yükselir? Nazlı Ilıcak neden cezaevinde, neden hapiste? Nazlı Ilıcak kimdir, kaç yaşında, nereli? Çorum'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 5 Aralık Çorum'da nerede deprem oldu? Kemik erimesi neden olur? Kemik erimesi belirtileri neler? Dünya Mühendisler Günü Mesajları 2023 | Dünya Mühendisler Günü anlamlı, kısa, söz ve mesajlar neler? Kızılcık Şerbeti 42. bölüm fragmanı izle! Kızılcık Şerbeti yeni bölüm bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kızılcık Şerbeti yeni bölümde neler olacak? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024: Ocak memur zammı belli oldu mu, ne kadar oldu? 2024 Ocak öğretmen, memur, hemşire, polis, müfettiş maaşı ne kadar olacak? GTA 6 KALDIRAN BİLGİSAYAR VAR MI? Bilgisayarım (PC) GTA 6 kaldırır mı, kaldırıyor mu? DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ Mesajları ve sözleri resimli! Dünya Kadın Hakları Günü anlam ve önemi nedir? TikTok kapanacak mı? TikTok Türkiye'de yasaklanacak mı? CANLI ALTIN FİYATLARI 5 ARALIK | Çeyrek, Gram, Cumhuriyet altını bugün ne kadar oldu? Altın Fiyatları Canlı! Android deprem uyarı sistemi nasıl yapılır, açılır? Google deprem uyarı sistemi nasıl aktif edilir? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar olacak, hangi memur ne kadar maaş alacak? Zamlı memur ve emekli maaş listesi! Dilan Polat yardımcısı Şule sınır dışı edildi mi? Şule neden gözaltına alındı?
title