Haberler

Süleymanpaşa'da "Robotik Kodlama ve Stem" Sınıfı Açıldı

Abone Ol

Süleymanpaşa ilçesindeki 50. Yıl Ortaokulu'nda "Robotik Kodlama ve Stem" sınıfı açıldı.

Süleymanpaşa ilçesindeki 50. Yıl Ortaokulu'nda "Robotik Kodlama ve Stem" sınıfı açıldı.

Süleymanpaşa Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, sınıfın açılış törenine Kaymakam Arslan Yurt, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Okul müdürü Hulusi Tatar, açılışta yaptığı konuşmada, okullarında böyle bir sınıf açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, öğrencilerin sınıfta bilgisayar teknolojilerinde kullanılan yazılımın temelini öğreneceklerini, öğrencilerin bilime merak duygularının artacağını, teorik eğitimlerin uygulamaya döküleceğini aktardı.

Süleymanpaşa Kaymakamı Yurt ise, çocukların her alanda en iyi şekilde eğitim almaları gerektiğini, bilgisayar yazılımı konusunun eğitim sistemine geç girdiğini, ancak genç ve dinamik yapısıyla ülkenin hızlı bir şekilde bu işe adapte olduğunu, artık taklit eden değil icat eden olmak için çocuk yaşta teknolojik eğitime merak ve istek uyandırılması gerektiğini ve bu sınıfların çocukların ufkunu açacağını vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan da, çağın gerektirdiği teknolojileri uygulamaya çalıştıklarını, her geçen yıl robotik kodlama sınıfları sayısının artırılacağını kaydetti.

Yapılan gösterilerin ardından sınıfın açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak: AA / Güncel

Süleymanpaşa Arslan Yurt Tekirdağ Tatar Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Komedyen Gözde Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, asıl mesleği ne? Selahattin Demirtaş beraat edildi mi SON DAKİKA 2023! Selahattin Demirtaş davası ne oldu, karar çıktı mı? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 7 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 7 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 7 Aralık Perşembe burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Galatasaray Şampiyonlar Ligi gruptan nasıl çıkar, oran, ihtimal kaç? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde nasıl tur atlar? KOPENHAG GALATASARAY MAÇI NE ZAMAN? Kopenhag vs Galatasaray saat kaçta, hangi kanalda, CANLI, şifresiz izleme linki! KYK BURS-KREDİ NE ZAMAN YATACAK T.C. YE GÖRE 2023? İlk defa KYK bursu alanlar ne zaman alacak 2023?
title