Son Dakika: Üniversitelerde eğitim 1 Ekim'den sonra başlayacak - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Üniversitelerde eğitim 1 Ekim'den sonra başlayacak

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika: YÖK'ten üniversitelerin açılış tarihine ilişkin açıklama geldi. YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerin eğitime 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacağını ifade etti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde eğitimin 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacağını açıkladı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, yaptığı açıklamada, "Üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecektir. Kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanıdık" ifadelerini kullandı.

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM 21 EYLÜL'E KADAR ERTELENDİ

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, okulların 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacağını belirterek, "Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de kademeli olarak başlayacak" ifadelerini kullanmıştı.

Haberler.com - Güncel

Yekta Saraç Ekim Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

..........:

Ögretmenler bedava para aliyor kaç aydir 1 milyar eksik verseydiniz iyi olurdu ama fakirden alirsiniz fazlasiyla anlayan anladi

incedüşünce:

öyle demeyin okullar dersaneler ünüvesiteler acılmassa özel okullar acılmassa nasıl godamanlar para kazanıcak ki kimseninumrunda değil aileler cocuklar dertleri para batan dersane ve özel üniler okullar milletin cocuğu ölmüş umurlarındamı aileler korkuyor evlatlarına bişe olmasın diye ama ğelecekleri ecinde mecbur yolluyorlar bu millet napsın ???

yeliz:

Bir dönem online olmalı, salgının durumuna göre ikinci dönem ne yapılmalı karar verilmeli.

Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title