Son Dakika! PKK'nın sözde Mahmur-Kerkük-Süleymaniye saha genel sorumlusu terörist Mehmet Erdoğan, etkisiz hale getirildi - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! PKK'nın sözde Mahmur-Kerkük-Süleymaniye saha genel sorumlusu terörist Mehmet Erdoğan, etkisiz hale getirildi

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika! Terör örgütü PKK/HPG'nin sözde Mahmur-Kerkük-Süleymaniye saha genel sorumlusu terörist Mehmet Erdoğan, MİT operasyonuyla Irak'ın kuzeyindeki Musul'da etkisiz hale getirildi.

Teröristlere göz açtırmayan Milli İstihbarat Teşkilatı, sınır bölgesinde başarılı operasyonlarına devam ediyor. Son olarak terör örgütü PKK-HPG'nin sözde Mahmur-Kerkük-Süleymaniye Saha Genel Sorumlusu "Ahmet Rubar" kod adlı terörist Mehmet Erdoğan nokta operasyon ile Musul'da etkisiz hale getirildi.

MİT, 2021 yılı itibarıyla PKK Mahmur-Kerkük-Süleymaniye Saha Genel Sorumlusu olarak görevlendirilen Ahmet Rubar kod Mehmet Erdoğan'ı terörün kuluçka merkezi haline gelen Mahmur kampında, Hacı Mirza Ali adına düzenlenmiş bir sahte kimlikle yaşadığını belirledi.

Bu tespitten sonra MİT, saha ajanlarından gelen bilgileri dikkatlice değerlendirerek "Ahmet Rubar" kod isimli Erdoğan'ı Musul'da bulunan Mahmur kampında, MİT elemanlarının da yer aldığı başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

Son Dakika! PKK'nın sözde Mahmur-Kerkük-Süleymaniye saha genel sorumlusu terörist Mehmet Erdoğan, etkisiz hale getirildiEtkisiz hale getirilen terörist Mehmet Erdoğan

Etkisiz hale getirilen teröristin aynı zamanda, ülkemize yönelik PKK bünyesinde silahlı/bombalı eylemleri yöneten HPG Komuta Konseyi'nin yöneticisi olarak faaliyet gösterdiği biliniyordu. Mehmet Erdoğan uzun yıllar PKK Medya Savunma Alanlarına bağlı Hakurk Eyalet Sorumlusu ve Avaşin Eyalet Sorumlusu olarak görev yaptı. Aynı zamanda Avaşin ve Hakurk'ta bulunduğu dönemde ülkemize yönelik çok sayıda terör eyleminin bizzat planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak sorumluluk üstlendi. Mehmet Erdoğan örgüte katıldığı 1990'lı yıllarda Ağrı Dağı ve İran/Makü-Dambat Grupları Sorumlusu olarak, 2000'li yıllarda da Serhat Eyalet Gücü Sorumlusu olarak çok sayıda terör eyleminin emrini verdi.

Terörist, 1990'lı yıllardan itibaren çok sayıda sivil ve askerin şehit edilmesi eylemlerinin talimatını verdiği için "Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme" ve "Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğü Bozma" suçlarından aranıyordu.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Güncel

MİT Bölge Daire  Başkanlığı PKK Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Güray Dilli :

Abd düşman müttefiktir. Her türlü melanet beklenir.Suriyede destekledikleri Pyd lilere yer açılsın diye ,kaçak suriyeli sığınmacıları bombaladılar ,bize gelsinler diye. Abd ye Pyd ve diğerlerini terör örgütü diye tanınması dayatılmadıkça bela eksik olmaz.

bekir yapici:

biraz gercekci olalim terör örgütünün basindaki bu hainler cia ve mosad tarafindan kollanip korunuyor abd ve israil pkk-ypg -hpg ve pkk´nin diger kollarina askeri egitim ve agir silah zirhli araclar vererek vatan evlatlarinin sehit olmasina sebep oluyorlar ama ne hesapsa hala ikdidar bizim dostumuz ve müttefikimiz olduklari söylüyor.

HALİS ER:

Ya teslim olacaksınız yada yok olacaksınız

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title