Son dakika haberi... Burdur Valiliğinden Salda Gölü yakınına su kuyusu açıldığı iddiasına açıklama Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haberi... Burdur Valiliğinden Salda Gölü yakınına su kuyusu açıldığı iddiasına açıklama Açıklaması

AA - Bilal Altıok - Güncel
 - Güncelleme:
Son dakika haberi... Burdur Valiliğinden Salda Gölü yakınına su kuyusu açıldığı iddiasına açıklama Açıklaması

Son dakika haberi: Burdur Valiliği, "Salda Gölü kumsalına su kuyusu açıldı" iddialarına ilişkin yayımladığı açıklamada, yapılan işlemin "Özel Çevre Koruma" usul ve esaslarına uygun olup olmadığı ile ilgili inceleme başlattığını bildirdi.

Burdur Valiliği, "Salda Gölü kumsalına su kuyusu açıldı" iddialarına ilişkin yayımladığı açıklamada, yapılan işlemin "Özel Çevre Koruma" usul ve esaslarına uygun olup olmadığı ile ilgili inceleme başlattığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, bazı basın yayın organlarındaki habere ilişkin yapılan incelemede İl Özel İdaresince Yeşilova Doğanbaba köyü yakınında bulunan orman evinin içme suyu ihtiyacının karşılamana yönelik bulunan eski hattın yenilendiğinin tespit edildiği bildirildi.

1990'larda yapılan içme suyu iletim hattının vatandaşlar tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmesinden dolayı, bölgeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin mağduriyet yaşamamaları için hattın yenilendiği, mevcut döşeli hatta bağlantı yapılarak tesisin içme suyu ihtiyacının sağlandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Haberde iddia edildiği gibi su kuyusu kazma işlemi olmadığının tespit edilmesine rağmen yapılan işlemin "Özel Çevre Koruma Bölgesi" usul ve esaslarına uygun olup olmadığıyla ilgili Valiliğimizce inceleme başlatılmıştır. Ülkemizin en değerli doğal miraslarından biri olan Salda Gölü ve çevresinin korunarak gelecek kuşaklara en iyi şekilde miras bırakılması için yürütülen çalışmalar üst düzeyde çevre hassasiyeti gözetilerek yürütülmektedir."

AA / Bilal Altıok - Güncel

Burdur Valiliği su Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title