Haberi Paylaş

Son Dakika: Akşener, Millet İttifakı'nın 6 Mart'taki toplantısına katılmayacak

Güncel Haberler

Son dakika: 6'lı Masa'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan Meral Akşener tavrını netleştirdi. Kurmaylarıyla gerçekleştirdiği toplantının ardından İYİ Parti Genel Merkezi'nden ayrılan Meral Akşener'in adayın açıklanacağı 6 Mart'taki toplantıya katılmayacağı belirtildi. İYİ Partili Erhan Usta ise, "Kapının açık olmadığını düşünüyoruz. 5'li Masa, Kılıçdaroğlu'nu aday yapmak için bir araya gelmiştir." açıklamasında bulundu.

6'lı Masa'da 5 liderin aksine Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan Meral Akşener, masadan kalktı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu isimlerinde ısrarcı olan Akşener, dayatmaları kabul etmeyeceğini belirterek resti çekti.

Akşener, kurmaylarıyla iki gün toplantı üstüne toplantı gerçekleştirdi. Toplantıların ardından İYİ Parti Genel Merkezi'nden ayrılan Akşener'in tavrı kesinleşti. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "Akşener, 6 Mart'taki toplantıya katılmayacak." dedi.

İYİ Partili Erhan Usta ise, "Kapının açık olmadığını düşünüyoruz. 5'li Masa, Kılıçdaroğlu'nu aday yapmak için bir araya gelmiştir." ifadelerini kullandı.

6'lı Masa'nın son toplantısında Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmeyip Yavaş ve İmamoğlu'nun isimlerinin anketlerde öne çıktığını söyleyen Akşener, "Geldiğimiz noktada İYİ Parti bir kıskaca alınmış, bir dayatmaya mecbur bırakılmış, tıpkı yıllardır Türk milletine yapıldığı gibi ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır ve elbette buna boyun eğmeyecektir." demişti.

Akşener, "Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Ekrem İmamoğlu'na çağrı yapıyorum. Tüm engellemelere rağmen çok çalıştınız. Görevinizi en iyi şekilde yaptınız. Milletimizi enkaz altında bile yalnız bırakmadınız. Çok kritik bir kırılmanın eşiğinde milletimiz sizi göreve çağırıyor. Bu vazife dayatmayı değil, dayatmacılığı yıkma vazifesidir. Hiç şüphemiz yok ki bu vazife reddedilmez bir vazifedir. Bu çağrının sahibi millettir. Bu saatten sonra bizlere düşen seçim yapmaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Akşener'in sözlerinin ardından toplantı gerçekleştiren Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan yaptıkları açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduklarını belirtmişti.

Müsavat Dervişoğlu Meral Akşener Erhan Usta 6'lı Masa Politika Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Ahmet Ozkan:

Ayrıca eskiden Biz de iyi partide üye yedik akrabalarımı bile mi yaptım ama bundan sonra akrabalarıma da sokakta kim olursa olsun ne olursa olsun Allah rızası için Yalvaracağım edeceğim oylatmasın diye o kadar yalvaracağım Allah'a Yalvardım Bir de o insanlara Yalvaracağım

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Nurullah Ak:

Zillet ittifakı paramparça olacak Reisin dik duruşuna yenileceksiniz

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Ümit Çetin:

Süleyman Soylu haklı çıktı.Biz ona güvenmezdik demişti satar demişti.

Cevap Yaz32Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title