Haberler

Sivas'ta "üniversite-sanayi iş birliği" ziyaretleri devam ediyor

Güncelleme:

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren yük vagonu fabrikasını ziyaret etti.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren yük vagonu fabrikasını ziyaret etti.

SBTÜ'den yapılan açıklamaya göre, üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ziyarete, Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul ile öğretim üyeleri Ali Suat Yıldız, Emre Yurtkuran ve Nazım Babacan katıldı.

Tesiste üretim süreçlerini inceleyen heyete, fabrika teknik direktörü Mustafa Kemal Oytun Bostancı ile Ar-Ge şefi Adnan Gürsoy bilgi verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Prof. Dr. Kul, SBTÜ'nün spesifik olarak savunma sanayisine odaklandığını ve üniversitenin savunma teknolojileri alanında dikey büyümesini hedeflediklerini belirterek, "İlimizde savunma sanayi dışında üretim yapan firmalarla da iş birliğini önemsiyoruz. Üniversitemiz bünyesinde bulunan bilgisayar, elektrik-elektronik, uçak, kimya, makine, ziraat, metalürji ve malzeme mühendisliği anlarındaki bilimsel potansiyelimizi sektörle paylaşmak, sektörün güncel ve pratik uygulamalarını da öğrencilerimizin deneyimine sunmak istiyoruz. Bizim tanışma amaçlı bu ziyaretlerimizi takiben hocalarımız ve öğrencilerimiz bu firmalarımızla ortak çalışmalarını sürdürecekler." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Organize Sanayi Bölgesi Mehmet Kul Sivas Güncel Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title