Haberler

Seattle Türk Filmleri Festivali 7 Yaşında

Güncelleme:

- Seattle Türk Filmleri Festivali 7 yaşındaWASHINGTON - Bu yıl 7'incisi düzenlenen Seattle Türk Filmleri Festivali, düzenlenen etkinliklerle başladı.

- Seattle Türk Filmleri Festivali 7 yaşında

WASHINGTON - Bu yıl 7'incisi düzenlenen Seattle Türk Filmleri Festivali, düzenlenen etkinliklerle başladı.

Bu yıl 21-24 Kasım tarihleri arasında yedincisi düzenlenen Seattle Türk Filmleri Festivali 8 uzun metraj, 1 belgesel, panel ve kısa film bölümü ile dört gün boyunca Türk filmlerini Kuzey Amerika izleyicileriyle buluşturuyor. Festivalde gösterilen filmler "Ahlat Ağacı," "Anons," "Kızkardeşler" gibi bol ödüllü filmlerin yanı sıra gişe rekorları kıran "Müslüm," ilk filmleriyle çıkış yapan Ömür Atay'ın "Kardeşler" ve Mehmet Ali Konar'ın "Renksiz Rüya," 1960 ve 70'lerdeki Türk sinemasının kopyalama geleneğini araştıran belgesel Remake, "Remix, Remake, Rip-off" ve ünlü jokey Halis Karataş'ın hayatını anlatan "Bizim için Şampiyon".

Türk Filmleri Festivali bu yıl Seattle'da dört konuk ağırlıyor. Festivalde Cem Kaya, Farah Zeynep Abdullah, Doğu Demirkol ve Tunahan Kurt yer alıyor. Yönetmen Cem Kaya "Remake, Remix, Rip-off" filmiyle Türk Sinemasının Cumhuriyet tarihi ile eş zamanlı tarihini sektörün önde gelen yönetmen ve oyuncularının görüşlerine yer vererek anlatıyor.

Festivalin açılış filmi gerçek bir öyküden yola çıkan "Bizim İçin Şampiyon" (Bold Pilot) konuklarımızdan oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ın katılımıyla gösterildi. Gösterim öncesi gerçekleştirilen galada filmin başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah ve festivalde ayrıca gösterilecek olan Ahlat Ağacı ile adını duyuran başarılı komedyen Doğu Demirkol sevenleri ile buluştu.

2019 Festival Programı yönetim Başkanı Şirin Aysan, Seattle Türk Film Festivali'nin en önemli misyonlarından birinin Türk sinemasının tanıtımını sağlamak olduğunu ve etkinliğe olan ilginin her sene daha da arttığını söyledi.

İlk olarak 2012 yılında Washington eyaleti Türk Amerikan Kültür Derneği kapsamında gönüllülerden oluşan bir grup tarafından düzenlenen festival özel etkinliklerle her yıl artan sayıda izleyiciye Türk sinemasını tanıtıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Farah Zeynep Abdullah Seattle Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title