Rus Uçağı FETÖ'nün Talimatıyla mı Düşürüldü? Erdoğan Cevap Verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Rus Uçağı FETÖ'nün Talimatıyla mı Düşürüldü? Erdoğan Cevap Verdi

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus uçağınının düşürülmesiyle ilgili "Uçağı düşüren 2 pilot gözaltında. Pensilvanya'yla bu pilotların bağlantısı olabilir." dedi.

Al Jazeera TV'ye konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rus uçağını düşüren pilotların gözaltına alınmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"PENSİLVAYA'YLA BAĞLANTISI OLABİLİR"

Erdoğan bu pilotların Rus uçağını FETÖ'den aldıkları talimatla düşürme olasıklarıyla ilgili soruya. "Şüphe var ki Rus uçağını düşüren 2 pilot gözaltında. Pensilvanya'yla bu pilotların bağlantısı olabilir. Şu anda göz altındalar ve yargı bunun sonucunu ortaya çıkaracaktır." dedi.

"HENÜZ BU BAĞLANTIYI BİLMİYORUZ"

Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Erdoğan, "Türk hava sahası ihlal edilmiştir. Defalarda uyarılarda bulunulmuştur ama bu uyarılara rağmen devam edilmiştir. Daha sonra da olaylar meydana gelmiştir. Hala biz bu olayın ya da bu insanların bağlantılarının bununla bir alakası var mı yok mu bunları bilemiyoruz. Ama Pensilvanya'yla bu pilotların bağlantısı olabilir. Şu anda göz altındalar ve yargı bunun sonucunu ortaya çıkaracaktır. Bu grupla bağlantılı olup olmadıklarını yargı ortaya çıkaracaktır" dedi.

Haberler.com - Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güncel, Haberler

title