Haberler

'Öfke' Bahçeşehir' de

Güncelleme:

'Öfke' 3 Mayıs Cuma Saat 20:30'da tiyatroseverlerin buluşma noktası Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Mekezi'nde sahnelenecek.

Cemal Hünal, Lale Cangal, Levent Sülün, Sinem Soner'in rol aldığı, John Osborne'nun yazdığı Tiyatro Arı'nın sahneye koyduğu 'Öfke' 3 Mayıs Cuma Saat 20:30'da tiyatroseverlerin buluşma noktası Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Mekezi' nde ( BKSM) sahnelenecek.

Jimmy işçi sınıfından gelen, üniversite mezunu olduğu halde arkadaşı Cliff ile semt pazarında şeker satan zeki, öfkeli ağzı son derece kalabalık, yirmi beş yaşlarında genç bir adamdır. İngiltere'nin iç kısımlarında, tek odalı, çatı katı bir dairede, üst sınıfa mensup bir ailenin kızı olan karısı Alison ile yaşamaktadır. Oyunda mutsuz, ümitsiz ve hayal kırıklığına uğramış, sıkıntı, endişeleri olan, düzene ve düzenin temsil ettiklerine, özellikle burjuva sistemine ve burjuva ahlakına karşı gelen genç bir neslin resmi çizilir.

Osborne' nun, zamanın toplumsal, siyasi ve ekonomik yapısını tiyatroyu bir araç olarak kullanarak hicvettiği "Öfke" oyununda, baş kahramanı Jimmy Porter için, ne etrafındaki dünyada, ne de kendi içinde tutunacak bir anlam kalmamıştır. Öfke içinde geçmişe bakarken, düşünebileceği olumlu ve yapıcı hiçbir şey göremez.

Öfke, Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezinde ( BKSM) 3 Mayıs Cuma Saat 20:30 da sahneleniyor.

Biletler; bilet.basaksehir.bel.tr adresinde ve BKSM gişesinde.

1. Kategori…20.00 TL

2. Kategori…15.00 TL

3. Kategori…10.00 TL

Kaynak: Bültenler / Güncel

Başakşehir Belediyesi Lale Cangal Cemal Hünal Bahçeşehir Güncel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi!
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title