Nijer Devlet Başkanı Issoufou'nun Eşi, İstanbul'da - Haberler
Haberi Paylaş

Nijer Devlet Başkanı Issoufou'nun Eşi, İstanbul'da

AA - Güncel
Nijer Devlet Başkanı Issoufou'nun Eşi, İstanbul'da

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Doktorlar Birliği Derneği (AID) yetkilileri, Afrika'da yürütülen sağlık çalışmaları hakkında Nijer Devlet Başkanı Mahamadou Issoufou'nun eşi Hadjia Aissata Issoufou'ya bilgi verdi.

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Doktorlar Birliği Derneği (AID) yetkilileri, Afrika'da yürütülen sağlık çalışmaları hakkında Nijer Devlet Başkanı Mahamadou Issoufou'nun eşi Hadjia Aissata Issoufou'ya bilgi verdi.

İHH Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın ve AID Genel Sekreteri İhsan Özyürek, Issoufou ile Çırağan Palace Kempinski Otel'de bir araya geldi.

Aydın ve Özyürek, "Siz görürseniz onlar da görecek" sloganıyla Afrika'da başlatılan katarakt kampanyası ve yürütülen diğer sağlık çalışmaları hakkında Issoufou'ya bilgi verdi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Aydın, Issoufou'nun aynı zamanda Nijer'deki Guri Vakfı'nın başkanı olduğunu belirterek, kendileriyle ortak projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Issoufou'nun, Nijer'de yürütülen sağlık çalışmaları nedeniyle teşekkür ettiğini aktaran Aydın, şöyle konuştu:

"Samimi bir ortamda süren görüşmemizde Afrika'da yürütülen sağlık çalışmaları hakkında bilgi verdik. Nijer'de hizmete açtığımız hastanemizi yakında ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde göreceğini belirtti. İHH olarak başlattığımız ve 13 Afrika ülkesinde 750 bin sağlık taraması, 80 bin katarakt ameliyatının yapıldığı projenin önemli bir ayağını Nijer'de sürdürüyoruz. Ortak kamp projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunduk."

Aydın, İHH olarak Nijer'de yeni projeleri hayata geçireceklerini vurgulayarak, "Bu konuda Devlet Başkanı'nın eşi Issoufou da bize desteklerini esirgemeyeceğini söyledi. Aynı zamanda oradaki doktor ve hemşireleri de Türkiye'ye davet ederek eğitimler vereceğiz" dedi.

AA / Güncel

İnsani Yardım Vakfı, Durmuş Aydın, Afrika, Nijer, Politika, Güncel, Haberler

title