Haber : Müslüm Gürses Müzesi Açıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Müslüm Gürses Müzesi Açıldı

Müslüm Gürses Müzesi Açıldı

Şanlıurfa Valiliği tarafından Müslüm Gürses anısına yaptırılan müze, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur tarafından açıldı.

Şanlıurfa Valiliği tarafından Müslüm Gürses anısına yaptırılan müze, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur tarafından açıldı.

Kurtuluş Müzesi içerisinde yer alan Müslüm Gürses Müzesi'nin açılışına; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile çok sayıda kamu kurum amiri ve vatandaş katıldı.

Müslüm Gürses'in geniş kitlelerin gönlünde taht kurmuş bir sanatçı olduğunu söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Beklemediğimiz bir zamanda Müslüm Baba'yı kaybettik. Bugün Şanlıurfa olarak vefamızı göstermek ve Müslüm Gürses'in anısını yaşatmak için güzel bir açılışı gerçekleştirdik" dedi.

Müslüm Gürses'e gösterilen ilgiden dolayı teşekkürlerini ifade eden Muhterem Nur, "Allah herkese hayırlı yaşamlar nasip etsin. Müslüm Gürses yaşasaydı birlikte Şanlıurfa'ya yerleşecektik ama nasip olmadı. Müzenin açılmasıyla birlikte zaten yerleşmiş bulunmaktayız. Böylesi güzel bir etkinliği düzenleyen Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize ve Müslüm Gürses hayranlarına çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Konuşmalarından ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç tarafından açılış kurdelesi kesilerek müze gezildi. - ŞANLIURFA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Müslüm Gürses Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title