Marmaris'teki yangın neden çıktı? Bakan, sabotaj ihtimalini güçlendiren 2 olayı paylaştı - Haberler
Haberi Paylaş

Marmaris'teki yangın neden çıktı? Bakan, sabotaj ihtimalini güçlendiren 2 olayı paylaştı

Haberler.com - Mesut Şahin - Güncel
 - Güncelleme:

Katıldığı canlı yayında Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili son durumu paylaşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, sabotaj iddialarıyla ilgili konuştu. Yangının çıkış saatinin havanın kararmasına yakın olduğunu ve yangının üç ayrı yerde çıkması nedeniyle bu kuşkunun olduğunu belirten Bakan Kirişçi, "Devletimizin ilgili birimleri bu konuya dair araştırmalarını yapıyorlar. Biz Tarım ve Orman Bakanlığı olarak bu konuda bir görüş beyan etmemiz çok doğru olmaz. Çünkü elimizde bir delil yok" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, CNN Türk canlı yayınına katılarak Marmaris'teki orman yangını hakkında bilgi verdi. Söndürme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Bakan Kirişçi, yangının kontrol altına alınma aşamasında olduğunu söyledi. Bakan Kirişçi, yangınla ilgili sabotaj iddialarıyla ilgili de konuştu.

Ahmet Hakan'ın "Bir sabotaj ihtimali üzerinde duruyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Bakan Kirişçi, "Tabi Bakanlık olarak bizim ilgi alanımızda olan bir konu değil. Ama tabi ki her vatandaş gibi bizimde aklımıza geliyor." dedi.

Bu ihtimali neden değerlendirdiklerini de anlatan Kirişçi, "20.02'de yangını fark ediyoruz. Bu saat havanın kararmasına yakın olan saat olması ve yangının üç ayrı yerde çıkması bizde de bu kuşkuları uyandırıyor." şeklinde konuştu.

Ellerinde henüz bir delil olmadığını belirten Kirişçi, "Devletimizin ilgili birimleri bu konuya dair araştırmalarını yapıyorlar. Biz Tarım ve Orman Bakanlığı olarak bu konuda bir görüş beyan etmemiz çok doğru olmaz. Çünkü elimizde bir delil yok. Biz sadece yangının 3 ayrı noktada çıktığını belirlemiş durumdayız ve 8 dakika içinde müdahale etmiş bulunmaktayız." ifadelerini kullandı.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Güncel

Vahit Kirişci Marmaris Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title