Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Mehmetçiğe "Afgan kaçaklar" çağrısı: Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin

Güncel Haberler

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, son günlerde sınırdan geçtiği iddia edilen Afgan kaçaklar ve internet ortamında paylaşılan görüntülere ilişkin Mehmetçiğe çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Afgan kaçakların ülkemize aktığının haberleri geliyor. Mehmetçiğimize sesleniyorum. Vatan hepimizin vatanı, hudut da hepimizin namusu. Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin" dedi.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde sınırdan geçtiği iddia edilen Afgan kaçaklar ile ilgili internet ortamında paylaşılan görüntülere ilişkin paylaşımda bulundu.

Paylaşımında Mehmetçiğe seslenen Kılıçdaroğlu, "Afgan kaçakların ülkemize aktığının haberleri geliyor. Mehmetçiğimize sesleniyorum. Vatan hepimizin vatanı, hudut da hepimizin namusu. Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Mehmetçiğe 'Afgan kaçaklar' çağrısı: Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin

Geçtiğimiz aylarda Hatay'ın Reyhanlı ilçesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, "Arkamda gördüğünüz Suriye sınırı. Bu necip milletin alnına ırkçılık gibi kara bir leke sürmeden Suriyeli kardeşlerimizi en geç 2 yıl içinde kendi ana vatanlarına göndereceğiz. Bunu herkesin bilmesini isterim. Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz ama aynı zamanda Türkiye'yi bu bölgenin, Akdeniz'in en güçlü, lider ülkesi haline getireceğiz." diye konuşmuştu.

İran sınırını açıp Türkiye'ye gelen Afganları İran'a iade edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu "Bunu Suriye'nin de İran'ın da Afganistan'ın da bilmesini isterim. Açık ve net söylüyoruz. Arkamızda gizli bir hesap yok. Hiçbir ülkeye, vatandaşa, daha doğrusu hiçbir yabancıya karşı ön yargımız yok ama biz kendi ülkemizde özgürce yaşamak istiyoruz. Kendi ülkemizin demografik yapısının değişmesini istemiyoruz." ifadesini kullanmıştı.

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (41)

bülent iyigün:

ALLAH kimseyi düşürmesin yarın bu ülkede iç savaş çıksa suriyelileri istemiyoruz diyenler başka ülkelere kaçacaklar bunu 15 temmuzda yaşadık gördük..

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Mehmet Mirdeslioglu:

Afganlar genellikle çobanlık yapıyorlar ve asiri derece de talep var sen çobanlık bile yapamasın

Cevap Yaz3519Yayından Kaldır
H do:

Popülist oportünist bay kemal bir cümleyi servis ediyor halkın önüne ve geri çekilip izliyor yutan bol

Cevap Yaz34Yayından Kaldır
Tüm 41 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title