Haberler

Kayseri? De, AK Parti ile CHP Arasında Tarihi Kalede Pankart Tartışması

Abone Ol

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kayseri mitingi öncesinde, tarihi kale ve surlarına çivi ve çubuklarla asılan AK Parti ilanlarına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kayseri mitingi öncesinde, tarihi kale ve surlarına çivi ve çubuklarla asılan AK Parti ilanlarına tepki gösterdi. Ayan, 'Bizim tek bir ilanımızı bile surlara astırmamak için her türlü yolu deneyenler, bugün kaleyi işgal ediyor ve tarihe, kültüre çiviler, çubuklar çakarak zarar veriyor. Nerede Anıtlar Kurulu' Bunun hesabını birileri sormazsa, 7 Haziran'da gün gelecek, biz soracağız? dedi.

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde partiler mitinglerine ve diğer çalışmalarına devam ederken, Kayseri'de Roma dönemi yapılarından tarihi kale ve surlarına asılan Başbakan Ahmet Davutoğlu ilanları tepki çekti. Daha önce sadece kalenin meydana bakan alanına bu tür ilanların asılmasına izin verilirken, bu durum diğer alanlara da taştı. Kale surlarının meydanlara bakan alanlarının neredeyse tamamına AK Parti ve Başbakan Davutoğlu ilanları asıldı. Hatta bazı esnaf da bu konuda kale surlarına destekleyici afişler astı. Bu duruma tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mustafa Ayan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kayseri mitinginde kendilerine her zaman tüm partilerce kullanılan alana yani kalenin Cumhuriyet Meydanı'na bakan tarafına ilan asılmasına izin verilmediğini ve zorla da olsa afişlerden birini Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in 'Kayserispor'a başarılar' yazan ilanlarının üzerine ancak asabildiklerini kaydetti. Ayan, 'Büyükşehir Belediye Başkanı o gün zabıtalarıyla bizim afiş asmamıza engel oldu. Sonra Vali Bey'e durumu anlattık ve tek bir yere ilanımızı ancak asabildik. Şimdi ise durum farklı. AKP'liler kalenin ve surların her tarafına, tarihi medreselere ilanlarını asmış. Bunu yaparken de tarihi yapılara tahtalar, çubuklar, demirler çakmışlar. Bu doğru bir olay değil. Bu durum, tarihe zarar vermiyor mu' Tarihe de, kültürümüze de hoyratça zarar veriyorlar. Anıtlar Kurulu nerede? Biz, miting sonrasında bu konuda bazı girişimlerde bulunacağız" ifadelerini kullandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Ahmet Davutoğlu Mustafa Ayan Ak Parti Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Galatasaray - Adana Demirspor maçı 11'leri belli oldu mu, açıklandı mı? 11'de kimler var? Bein Sports CANLI izle! (GALATASARAY-ADANA DEMİRSPOR) Bein Sports kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! 8 Aralık GÜNÜN MAÇLARI Galatasaray - Adana Demirspor maçı CANLI izle! Galatasaray - Adana Demirspor maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Konya su kesintisi listesi! Ramsay Hunt sendromu nedir, teşhisi, tedavisi nasıl yapılır? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Bursa su kesintisi listesi! MasterChef 100 bin lira kim kazandı? 8 Aralık MasterChef ödül oyunu 100 bin TL'yi kim kazandı? MasterChef ödül oyununu kim aldı? 8 Aralık Cuma Ödülü kim kazandı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Ankara su kesintisi listesi! Arka Sokaklar CANLI izle! KANAL D Arka Sokaklar yeni bölüm full HD canlı yayın izle! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 8 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE!
title