Haber : Kaymakam Girgin'den Köy Ziyaretleri - Haberler

Haberi Paylaş

Kaymakam Girgin'den Köy Ziyaretleri

Kaymakam Girgin'den Köy Ziyaretleri

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Ömerhacılı köyünü ziyaret etti.

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Ömerhacılı köyünü ziyaret etti.

Girgin, Ömerhacılı köyündeki arazilerde yapılan sulama ve destekleme çalışmalarını inceledi.

İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Girgin, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında yapımı devam projeler hakkında bilgi vererek, şunları kaydetti:

"KOP desteği ile 3 bin 300 dekarlık sulama kapasiteli Ömerhacılı sulama göleti çalışmaları devam ediyor. Gölet için kapalı sistem sulama projemiz de bulunuyor. Basınçlı sulama sistemleri, tarla içi damlama, yağmurlama başvurularında yüzde 50 hibe desteklemesi veriliyor. Bu desteklemelere 1 Mart'a kadar başvuru yapılabiliyor. Köydeki çiftçilerimiz bu başvuruları kısa sürede yapsın. Köyde sulama kooperatifinin kurulması önemi bir konu, kısa sürede kurulması için çalışmaları hızlandıralım."

Girgin, köylülerden gelen talep ve istekleri alarak, gerekli birimlere talimat verdi.

Girgin'e ziyaretinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Erişek, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim, İlçe Özel İdare Müdürü Menderes Doğan da eşlik etti.

AA / Güncel

Ömerhacılı Konya Kaman Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title