Haberi Paylaş

İmamoğlu, isim vermeden Muharrem İnce'ye seslendi: Hesaplarınızın yanlış olduğunu öğrendiğinizde her şey geç olur

Güncel Haberler

İBB Başkanı İmamoğlu, Edirne'de yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen ve adaylıktan çekilme ihtimali gündemde olan Memleket Partisi Muharrem İnce'ye göndermede bulundu. İmamoğlu, "Millet İttifakı ya burada birleşirsiniz ya da birleşmediğiniz takdirde o hesaplarınızın yanlış olduğunu öğrendiğinizde her şey geç olur. Ben bu birliğin dışında kalacağım, kendi gücümü göstereceğim diyen hata yapar. Başkasının ekmeğine yağ sürer." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edirne Belediyesi'nde düzenlenen programda konuştu. İmamoğlu, isim vermeden geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen ve adaylıktan çekilme ihtimali gündemde olan Memleket Partisi Muharrem İnce'ye göndermede bulundu.

İmamoğlu şöyle konuştu: "Farklı yollarda yürüyorsak yani gerçekten demokrasi diyorsak gerçekten bugünün iktidara gitmesi gerekir diyorsak Türkiye'nin düştüğü sıkıntıların her birisinde hemfikirsek ortada bir gerçek var. Millet İttifakı ya burada birleşirsiniz ya da birleşmediğiniz takdirde o hesaplarınızın yanlış olduğunu öğrendiğinizde her şey geç olur.

O bakımdan bu birliğin gücüne bu birlikteliğin gücüne elbette ki herkesi davet ediyoruz. Bu davet illa bu ittifakın resmi statüsünün içine eklenmekle de olmayabilir. Bunun şu anda başka örneklerini de yaşıyoruz. Farklı düşündüğünüz hatlarda ayrıştığınız ama hedef noktasında birleştiğiniz bir statüyle. Süreci elbette desteklemenin modelini bulabilme kabiliyetine sahip olabilirsiniz.

O bakımdan buradan söylüyorum ki kesinlikle Recep Gürkan Başkan'ımıza katılıyorum bizim yola çıkışımızın en büyük ödülü birinci turda seçimi kazanmaktır ve kazanacağız. Benim bütün bu sözlerim siyaset arenasınadır. Siyaset arenasında yol yürüyen insanlara dairdir. Elbette ki herkes üstüne düşeni alacaktır diye düşünüyorum.

Ben bu birliğin dışında kalacağım, kendi gücümü göstereceğim diyen hata yapar. Başkasının ekmeğine yağ sürer. O başkası demokrasiyi istemeyendir. Biz demokrasiyi istiyoruz.

Kaynak: ANKA / Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İmamoğlu Edirne Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Atakan Kilic:

hani istanbul güzel olacaktı ekrem yapamıyorsun bırak git mitinglerdemi gezersin tatilmi yaparmısın bilmem ama belediye başkanlığın sıfır

Cevap Yaz13Yayından Kaldır
ekrem yüzer:

kandile teslim olmaktan daha beter ne olabilir çok bilmiş ha sen onların sayesinde o koltuktasın haklısın biyandan....

Cevap Yaz512Yayından Kaldır
Kemal ALBAYRAK:

bence Sinan Oğan ve ince de destek versin şöyle 20 kişi falan olun erdoğanı devirmek için. zaten tek hedef devirmek ertesi günü ne yapacağınıza dair en ufak fikriniz yok. erdoğan gitsin gerisi batsın önemli değil sizin için

Cevap Yaz219Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title