Haberler

İlk Yardım Eğitim Merkezi Açıldı

Abone Ol

Tekirdağ Süleymanpaşa Kadriye Nazif Gölge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan "İlk Yardım Eğitim Merkezi" düzenlenen törenle açıldı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Kadriye Nazif Gölge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan "İlk Yardım Eğitim Merkezi" düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir ve kurum ve kuruluş müdürleri katıldı. Tekirdağ'da görev yapan öğretmenleri kapsayan, Sağlık Bakanlığının 29 Temmuz 2015 Tarihli ilk yardım yönetmeliğinin 19. maddesine göre, İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığının finansal desteği ile kurulan İlk Yardım Eğitim Merkezinde öğretmenler iki günlük eğitimin ardından sınava tabi tutularak. sınavda başarılı olan öğretmenler İlk Yardımcı Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimlik Kartına sahip olacak. 16 kişilik gruplar halinde olacak eğitimler 3 eğitmen tarafından verilecek. Bu eğitimlerde, bir okul ya da kurumda iş kazası olmaması için neler yapılması gerektiği konusunda bilgiler verilerek ilk yardım esnasında doğru temel yaşam desteğinin en doğru şekilde yapılması.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından açılışa katılanlara kısa bir ilk yardım eğitimi de verildi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Süleymanpaşa Arslan Yurt Tekirdağ Politika Güncel Haberler

title