Haberi Paylaş

İçişleri Bakanlığı, İBB için harekete geçti! Terör soruşturmasıyla ilgili rapor başsavcılıkta

Güncel Haberler

İçişleri Bakanlığı tarafından İBB ile bağlı kuruluş ve iştiraklerinde işe alınan personelin, işe girişine yönelik hazırlanan tevdi raporu, Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edildi. Geçtiğimiz haftalarda kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alınan 1668 kişinin veya yakınının terör örgütü irtibatı/iltisakına dair kaydı ve adli kayıt bulunduğu belirlenmiştir" diye konuşmuştu.

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği tarafından İBB ile bağlı kuruluş ve iştiraklerinde işe alınan personelin işe girişine yönelik tevdi raporu hazırlandı. Rapor, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı memur ve özel soruşturma bürosuna teslim edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği tarafından İBB ile bağlı kuruluş ve iştiraklerinde işe alınan personelin, işe girişine yönelik hazırlanan tevdi raporu, Cumhuriyet Başsavcılığımızın memur ve özel soruşturma bürosuna teslim edilmiştir" açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz haftalarda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mersin Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi'nin terör örgütlerine neler yaptıklarını haftaya basın toplantısıyla açıklayacağım" ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonra kameralar karşısına geçerek İBB çalışanlarıyla ilgili verileri paylaşan Soylu, şunları söylemişti: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilk defa işe aldığı 15 bin 125 kişi hakkında hiçbir güvenlik soruşturması talep etmemiş, değerlendirme komisyonu oluşturmamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alınan 1668 kişinin veya yakınının terör örgütü irtibatı/iltisakına dair kaydı ve adli kayıt bulunduğu belirlenmiştir. Söz konusu 1668 kişinin terör örgütlerine göre dağılımı şöyledir: FETÖ/PDY 875, PKK/KCK 432, DHKP/C 143, THKP/C 66, TKP/ML 64, MLKP 33, DEAŞ 3, El Kaide 1 ve diğer örgütler 51. 1668 kişiden, incelemeye konu olanlar arasındaki 6'sının, PKK/KCK terör örgütü adına kırsalda silahlı faaliyet göstermiş olduğu belirlendi"

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

İçişleri Bakanlığı Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

sade vatandaş:

istanbulu kazanan türkiyeyi kazanır istanbul çoğu devletten büyük bir şehirdir ayrıca türkiyeden ayrılmış olsa yarattığı katma değerle türkiyeden büyüktür kuyruk acısı kötüdür yiğen çok acı elem ıstırap verir o kuyruğun sahibini hırçınlaştırır

Cevap Yaz114Yayından Kaldır
Kenan Tetik:

Terör yandaşları eleştiriye başlamış bunları almak için işten çıkarılanları kimse korumadı temizliğe devam

Cevap Yaz3743Yayından Kaldır
ender türk :

aradan seneler geçmiş hala ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyuyorsunuz , eğer bağlantıları varsa bunu bulup çıkarıp gerekli cezayı vermek sizin göreviniz neden bu zamana kadar salladınız , eğer yoksada milleti bu kadar germenin amacı nedir ,bu neyin telaşı

Cevap Yaz929Yayından Kaldır
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title