Hizmete gireli 1 ay bile olmayan çocuk hastanesinin tavanında çökme meydana geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Hizmete gireli 1 ay bile olmayan çocuk hastanesinin tavanında çökme meydana geldi

Haberler.com - Erdem Aksoy - Güncel
 - Güncelleme:

Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde yaşanan olay gündem yarattı. Hizmete girmesinin üzerinden 1 ay bile geçmeyen çocuk hastanesinin tavanında çökme meydana gelirken, olay "Çökme ya hasta çocuklar geçerken meydana gelseydi?" sorusunu akıllara getirdi.

Önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Ali Gür döneminde yüzde 90'lık tamamlanma seviyesine getirilen 250 yataklı Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nin kalan bölümü, şu anki Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın döneminde tamamlandı. 25 Aralık'ta toplu açılış töreniyle hizmete giren hastanede yaşanan olay ise büyük ses getirdi.

Daha hizmete gireli 1 ay bile olmayan Çocuk Hastanesi'ni Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne bağlayan geçiş bölümünün tavanında çökme meydana geldi. Çökmeyi gören vatandaşlar "Daha hastane hizmete gireli kaç gün oldu da dökülmeye başladı. Bu binayı üniversite yetkilileri nasıl teslim almışlar" diye tepki gösterdi.

Hastanedeki tavan çökmesine bir tepki de Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkanı Hasan Şencan'dan geldi. Sosyal medya hesabından hastanenin çöken bölümünün fotoğraflarını paylaşan Şencan, "Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nin içler acısı durumu. Sayın Rektör Arif Özaydın bu durumu nasıl açıklayacak? Gaziantep Üniversitesi Hastanesi tel tel dökülüyor. Yazık bu memlekete" dedi.

Hizmete gireli 1 ay bile olmayan çocuk hastanesinin tavanında çökme meydana geldi

Sözcü gazetesinin haberine göre ise Şencan yaptığı açıklamada ise, "Bu binayı yapan müteahhitten, teslim alan görevliler ve Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın dâhil sorumluluğu olan herkes hesap vermelidir. Ya çökme olayı hasta çocuk oradan geçerken meydana gelseydi? Bu hastanenin yapımına harcanan her kuruşta tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılmalıdır" dedi.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Güncel

Gaziantep, Hastane, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Eğrioturdoğrukonuş:

Her zaman bir yerde ekksik kalan yarım ve düzgün yapılmayan bişeyler olur. firmaya ceza kesmek gerek.

Ali Bozkurt:

Gör kaç yandaş yaptı enson bir cahile yaptırdılar olacağı bu

Eğrioturdoğrukonuş:

Her yerde her zaman böyle ufak tefek olaylar kazalar işçi hataları çıkar. ama dünyanın hiç bir yerinde böyle ufak tefek şeylerinden siyasi algı yapan muhalefet dünayda başka ülkede çıkmaz. Üniversite inşaat firmasını arar tamir ettirir oırayı ne var bunda. kafana çaıtan kar kütlesi düşse yandaş attı diyeceksiniz.

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title