Haberler

'Gulyabani' Gün Sayıyor

Abone Ol

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mart ayında da birbirinden güzel oyunlarını sahnelemeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mart ayında da birbirinden güzel oyunlarını sahnelemeye devam ediyor. 'Gulyabani' adlı yeni oyunun galası ise 20 Mart Perşembe günü Tayyare Kültür Merkezi'nde yapılacak.

'Buzlar Çözülmeden' ve 'Kralın Diş Ağrısı' adlı oyunlarıyla Mart ayına da renk katan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Türk Edebiyatı'nın usta yazarlarından Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın eserinden sahneye uyarlanan 'Gulyabani' adlı oyunu, sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. 20 Mart Perşembe günü galası yapılacak olan oyun, Volkan Özgömeç'in yönetmenliğinde sahneleniyor. Lale Oraloğlu'nun uyarlaması ile Şehir Tiyatrosu sahnesinde can bulacak oyunda, Altuğ Görgü, Ebru Serener Ergüç, Didem Hun Liman, Müge Açıkdüşünenler, Eren Topçak, Nihal Türksever Erten, Günay Güney, Uğur Serener ile Nihat Çetinkaya, Mehmet Ali Açıl, Hakan Demir, Musa Can Pekcan ve Metehan Kaya rol alıyor. Şehir Tiyatrosu sanatçıları, vatandaşları oyunlarını izlemeye Tayyare Kültür Merkezi'nde davet ediyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hüseyin Rahmi Gürpınar Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title