Haberler

Gop Mahallelerinde Şenlik Var

Güncel Haberler

ikram edilecek.Şenlik süresince mehter gösterilerinin ardından Türk sinemasında rekor düzeyde gişe satışı bulunan, yönetmenliğini Faruk Aksoy'un üstlendiği Fetih 1453 filmi gösterilecek.

"Erhan Başkan' la Mahalle Şenlikleri" kapsamında 16 mahallede gerçekleştirilecek etkinliklerde, şişme oyun gruplarının yanı sıra soğuk limonata ile çocuklara top dağıtımı ve yazlık sinema eğlencelerinin vazgeçilmezi patlamış mısır da

ikram edilecek.

Şenlik süresince mehter gösterilerinin ardından Türk sinemasında rekor düzeyde gişe satışı bulunan, yönetmenliğini Faruk Aksoy'un üstlendiği Fetih 1453 filmi gösterilecek.

Amacı sıcak yaz günlerini şenliğe dönüştürmek ve mahalle sakinleriyle belediye arasındaki birliği pekiştirmeye yönelik düzenlenen "Erhan Başkan'la Mahalle Şenlikleri" 25 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şanlı Türk tarihinin önemli bir adımı olan İstanbul'un fethinin damgasını vuracağı bu yılki mahalle şenliklerinde her yaş gurubunun ilgisini çekecek etkinliklerde yer alacak. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, şenliklerin önemli bir amacının da ilçenin tüm mahalleleriyle bir kaynaşma ve bütünlük sağlanması olduğunu belirterek, "İstiyoruz ki ilçedeki her yaş grubuna yönelik insanlarımızın her zaman yaşamlarında güzel bir şekilde hatırlayacakları bir şenlik olsun. Kültürel anlamda da doyurucu bir program içeriği bulunan şenliklerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Herkese dolu dolu eğlenceli saatler diliyorum" dedi.

Şenlik kapsamında mehter gösterisi, çeşitli yaş gruplarına yönelik yarışmalar ve Açık Hava Sinema Gösterimi yer alıyor. Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı 16 mahallede gerçekleştirilecek şenliklerde, şişme oyun gruplarının yanı sıra soğuk limonata ile çocuklara top dağıtımı ve yazlık sinema eğlencelerinin vazgeçilmezi patlamış mısır da ikram edilecek. Şenlik süresince mehter gösterilerinin ardından Türk sinemasında rekor düzeyde gişe satışı bulunan, yönetmenliğini Faruk Aksoy'un üstlendiği Fetih 1453 filmi gösterilecek.

25 Haziran Pazartesi günü Merkez Mahallesi Belediye Bahçesi'nde başlayacak olan şenlikler 11 Temmuz Çarşamba günü Yeni Mahalle 509-510 sokak kesişiminde yapılacak son etkinlikle tamamlanacak.

Etkinlik yapılacak mahalleler şöyle:

"25 Haziran, Merkez Mahallesi - Belediye Bahçesi

26 Haziran, Yıldıztabya Mahallesi - Yaylabaşı Sokak

27 Haziran, Fevzi Çakmak Mahallesi - Fevzi Çakmak İ.Ö.O. Bahçesi

28 Haziran, Pazariçi Mahallesi

Şehit Tamer Vardar Caddesi

29 Haziran, Karadeniz Mahallesi - Namık Kemal Caddesi

30 Haziran, Hürriyet Mahallesi

500 Evler Caddesi

1 Temmuz, Kazım Karabekir Mah. - Dede Korkut İ.Ö.O. Bahçesi

2 Temmuz, Bağlarbaşı Mahallesi - Adsız Nefer Caddesi

3 Temmuz, Sarıgöl Mahallesi - İstanbul Caddesi - Şelale Parkı

5 Temmuz, Karlıtepe Mahallesi -Göçmenler Sokak

6 Temmuz, B.H.Paşa Mahallesi - İnönü Caddesi

7 Temmuz, Mevlana Mahallesi -

Sefa Caddesi

8 Temmuz, Şemsipaşa Mahallesi - Lütfü Aykaç Sokak

9 Temmuz, Karayolları Mahallesi - Elma Bahçesi

10 Temmuz, Yenidoğan Mahallesi - Sinema Caddesi

11 Temmuz, Yeni Mahalle - 509-510 sokak kesişimi". - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Emek Sineması Faruk Aksoy Fetih 1453 İstanbul Politika Güncel Haberler

title