Haberi Paylaş

Fosforlu'nun Büyük Aşkı Moi Sahne'de

Güncel Haberler

Fosforlu'nun Büyük Aşkı Moi Sahne'de

İstanbul'un en modern sahnelerinden biri olan MOİ Sahne, Tiyatrokare'nin sahneye koyduğu 'Fosforlu' adlı müzikal oyunu tiyatroseverle buluşturuyor.

Suat Derviş'in ünlü romanından uyarlanan oyunda Fosforlu Cevriye'yi, 'Leyla'nın Evi' oyunuyla tüm tiyatro ödüllerini alan ünlü oyuncu Ayça Varlıer canlandırıyor

Türkiye'nin en büyük alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi Mall of İstanbul'da bulunan MOİ Sahne birbirinden keyifli oyunlara ve gösterilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Suat Derviş'in ünlü romanı Fosforlu Cevriye'den Tuncer Cücenoğlu'nun uyarladığı 'Fosforlu' adlı oyun, Tiyatro Kare oyuncularının performansıyla MOİ Sahne'de seyirciyle buluşuyor.

Geçtiğimiz yıl 'Leyla'nın Evi' adlı oyunla tüm tiyatro ödüllerini alan Ayça Varlıer'in 'Fosforlu' rolünü üstlendiği oyunda Varlıer'e; Pınar Yıldırım, Mert Carim, Ece Duran ve Cem Güler eşlik ediyor. Nedim Saban'ın yönetmenliğinde sahnelenen oyunda Ayça Varlıer, 14 farklı şarkıdan oluşan müzikalde sadece oyunculuğuyla değil ustalıkla yorumladığı şarkılarla da göz dolduruyor. Düşünce suçundan dolayı idam mahkumu olan bir aydınla Fosforlu Cevriye'nin aşkını anlatan oyunda İstanbul'un karanlık ve yalnız sokakları ay ışığında yaşanan romantik bir aşkın sahnesine dönüşüyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Ayça Varlıer Suat Derviş İstanbul Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title