Fedakar Öğretmenden Örnek Davranış - Haberler
Haberi Paylaş

Fedakar Öğretmenden Örnek Davranış

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Fedakar Öğretmenden Örnek Davranış

ERZURUM (İHA) – Erzurum’un Oltu ilçesinde ilkokul öğretmeninin duyarlılığı büyük takdir topladı.

ERZURUM (İHA) – Erzurum'un Oltu ilçesinde ilkokul öğretmeninin duyarlılığı büyük takdir topladı.

Taşımalı sistemle köylerden gelen çocukların eğitim gördüğü Şehitler İlkokulu öğretmeni Cemalettin Yıldız, maddi durumu iyi olmayan 9 öğrencisine kendi maaşından ayakkabı aldı. 4-C sınıfı öğretmeni Yıldız'ın örnek davranışı "helal olsun" dedirtti.

29 yıllık öğretmen Cemalettin Yıldız, "Sınıfımda 9 öğrencim var. Hepsi taşımalı olarak her gün köylerinden geliyorlar. Ailelerinin maddi durumları iyi değil. Ayakkabıları çok eskimişti. Ben de maaşımdan hepsine ayakkabı alıp, giydirdim. Onları öz çocuklarımdan ayırt etmiyorum" dedi.

Çocukların başka eksiklerinin de olduğunu dile getiren Sınıf Öğretmeni Cemalettin Yıldız, "İnşallah o eksikleri de gidereceğiz. Okulumuz yoğunlukla taşımalı olarak köylerden gelen çocuklara eğitim-öğretim veriyor. Çocukların büyük çoğunluğunun ekonomik durumu iyi değil. Bunlar benim çocuklarım. Eskimiş ayakkabılarla okula gelip gitmelerine daha fazla kayıtsız kalamazdım" şeklinde konuştu.

Öğretmenlerinin sürprizine oldukça sevinen öğrencilerden Nisanur Kırbaş, "Köyden geliyorum. Ayakkabılarım çok eskimişti. Öğretmenimiz sınıfımızdaki herkese yeni ayakkabılar aldı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

4-C sınıfı öğrencilerinden Hakan Can Uçar ise "Cemalettin öğretmenimiz sınıfımızı ayakkabıcıya götürdü. En pahalısından beğendiğimiz ayakkabıları aldı. İstediğimiz her şeyi alıyor. Bazen tatlı getiriyor bazen pasta getiriyor. Kendisini çok seviyoruz" diye konuştu.

Cemalettin Yıldız, daha sonra aldığı ayakkabıları Okul Müdürü Salih Yeşilyurt ile birlikte öğrencilerine dağıttı. Yeni ayakkabılarına kavuşan öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı. - ERZURUM

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Cemalettin Yıldız Erzurum Oltu Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title