Haberi Paylaş
Elmalı'da 6. Yörük Göçü Etkinliği Düzenlendi

Elmalı'da 6. Yörük Göçü Etkinliği Düzenlendi

Güncel Haberler

Elmalı Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Geleneksel Yörük Göçü etkinliği yapıldı.

Elmalı Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Geleneksel Yörük Göçü etkinliği yapıldı.

Elmalı Cumhuriyet Meydanı'ndan düzenlenen Yörük Göçü etkinliğine, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Türkiye'nin değişik bölgelerinden gelen Yörük Türkmen Dernekleri ve çok sayıda vatandaş destek verdi.

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, etkinlikte yaptığı konuşmada, Yörük kültürünün gelecek nesillere taşınması amacıyla düzenledikleri etkinliğe vatandaşların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Yörük kültürünün gelecek nesillere aktarılması gereken önemli miras olduğunu ifade eden Öztekin, şunları kaydetti:

"Bizim amacımız bu etkinlik sayesinde insanlarımızı bir araya getirmek, kaynaşmalarını sağlamak ve geçmiş yaşam kültürlerini hatırlatmak. Böyle yaptığımız sürece geçmiş kültürümüz unutulmayacak ve gelecek nesillerimiz bu kültüre sahip çıkacaktır. Ben emek veren destek olan herkese teşekkür ediyor, daha nice etkinliklerde birlikte olmayı diliyorum."

Öztekin, katılımcıları Elmalı'da gerçekleştirilecek tarihi 666. Elmalı Yeşilyayla Güreşlerine de davet etti.

Yörük göçü etkinliğinde çeşitli Yörük derneği üyeleri, yöresel kıyafetleriyle çeşitli gösteriler sundu ve Yörük göçü kortej yürüyüşü yapıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Cumhuriyet Meydanı Ümit Öztekin Elmalı Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title