Demirkazık'a Tırmanan 3 Dağcı Mahsur - Haberler
Haberi Paylaş

Demirkazık'a Tırmanan 3 Dağcı Mahsur

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Demirkazık'a Tırmanan 3 Dağcı Mahsur

Niğde'nin Çamardı ilçesi Demirkazık Dağı'na tırmanırken mahsur kalan 5 dağcının isimleri belli oldu.

Niğde'nin Çamardı İlçesi Demirkazık Dağı'na tırmanırken mahsur kalan 5 dağcının isimleri belli oldu.

Demirkazık Dağında 3 bin 600 metre zirve tırmanışı yapan Zeynep Özal, Kerem Tabak, Kaan Erbaş, Mert Haskal ve Samet Hasırcı yağış ve yoğun sis nedeniyle saat 16.30 sıralarında inişe geçti.

İniş sırasında grup lideri Samet Hasırcı gözden kayboldu. Bunun üzerine diğer dağcılar Külah mevkiinde bir mağaraya sığınırken Mert Haskal yardım çağırmak için tek başına inişe geçti.

Kamp yaptıkları Sokulupınar mevkiine ulaşan Haskal, kamp merkezine ulaşıp jandarmadan yardım istedi.

Demirkazık Dağ evinde kriz masası oluşturulurken mahsur kalan dağcıları kurtarmak için JAK, AFAD, UMKE ve Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı kurtarma ekipleri tırmanışa geçti. Mağaraya sığınan dağcıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilirken Mert Haskal, Dağ evine ulaşarak kriz masasına bilgi verdi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Zeynep Özal Çamardı Niğde Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title