Haberi Paylaş

Cumhur İttifakı'na katılan Fatih Erbakan: Kanal İstanbul'a karşıyız, asla yapılmaması lazım

Güncel Haberler

Cumhur İttifakı'na katılan Yeniden Refah Partisi'nin lideri Erbakan, katıldığı yayında "Kanal İstanbul'a karşı mısınız?" sorusuna yanıt verdi. Erbakan, "Büyük Birlik Partisi de aynı şekilde. Çıktı dedi ki 'Kanal İstanbul'a karşıyız, asla yapılmaması lazım'. Biz de aynı fikirdeyiz. Yeniden Refah Partisi olarak 'Kanal İstanbul asla yapılmamalıdır' diye kitabımız var" dedi. AK Parti ve Yeniden Refah'ın ittifak görüşmelerinde 6284 sayılı kanun konusunda da anlaşmazlığa düşüldüğü gündeme gelmişti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti ile yapılan görüşmeler sonucu Cumhur İttifakı'nda olmayacaklarını söylemiş ve cumhurbaşkanı adaylığını açıklamıştı. Erbakan, birkaç gün sonra ani bir kararla Cumhur İttifakı'na katıldıklarını açıklamış ve adaylıktan çekilmişti.

"KANAL İSTANBUL'A KARŞIYIZ"

Gündeme ilişkin açıklamalar yapmak üzere katıldığı tv100'de Az Önce Konuştum programında Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan Fatih Erbakan, Kanal İstanbul'a karşı olduklarını söyledi.

"ASLA YAPILMAMASI LAZIM"

Bunları bilerek bizi kabul ettiler. Büyük Birlik Partisi de aynı şekilde. Çıktı dedi ki 'Kanal İstanbul'a karşıyız, asla yapılmaması lazım'. Biz de aynı fikirdeyiz. Yeniden Refah Partisi olarak 'Kanal İstanbul asla yapılmamalıdır' diye kitabımız var. Biz burada ortak müştereklerde birleştik bu mutabakat metninde ve bunların hayata geçirilmesi için mücadele edeceğiz. Ama BBP'nin de bizim de yanlış gördüğümüz noktalarda bu eleştiriler yapması son derece doğal" dedi.

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

Fatih Erbakan Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

haksız mıyım:

ülkedeki en iyi en akıllı en doğru kararları alan siyasetçi erbakan.6284 te de öyle kanal istanbul konusunda da. ama maalesef kıymeti bilinmiyor. oyum boşa da gitse ben iyiyi desteklicem ve erbakana oy vericem. herkes aynını düşünse oyumuz da boşa gitmez.

Cevap Yaz116Yayından Kaldır
Ahmet Ispir:

fatih erbakan iki ay önce AKP nin tüm icraatlarına karşıydı zaten. Şimdi de tek tek dökülüyor. Madem durum böyle neden ittifask yaptın erbakan.

Cevap Yaz52Yayından Kaldır
kadir mermertaş:

Fatih bey bu söylediğine inanıyor mu acaba. Reis sizi hamur gibi yapar , siz 2 gün sonra ekranlara çıkıp kanal İstanbul beka sorunu dur diye demeçler veririsiniz. Gerçi Fatih bey alıştı. SAF değiştirmeye....

Cevap Yaz34Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title