Bakanlık'tan 'Çerkes Cengiz'in Piton ve Timsahı İçin Arama Talebi - Haberler
Haberi Paylaş

Bakanlık'tan 'Çerkes Cengiz'in Piton ve Timsahı İçin Arama Talebi

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kamuoyunda kendisini 'Çerkez Cengiz' olarak tanıtan Cengiz Şıklaroğlu'nun sosyal medya üzerinden paylaştığı pitonlu ve timsahlı fotoğraflar üzerine savcılığa başvurdu.

Habertürk Gazetesi'nden Aykut Yılmaz'ın haberine göre Bakanlık, 'Çerkez Cengiz'in sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflarda yer alan piton ve timsah nedeniyle Şıklaroğlu'nun evinde arama yapılmasını istedi.Yabani hayvanlara el konularak hayvanat bahçesine teslim edilecek.


4 BİN TL CEZA KESİLECEK

Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerde ve yaban hayvanlarıyla ilgili kanunda, usule aykırı olarak avlanan yaban hayvanlarının et, yumurta, deri, post, boynuz ve benzeri parçaları ile türevlerini satmak, satın almak, nakletmek, ithalatını ve ihracatını yapmak yasak.

Yaban hayvanını evde beslemek de yasak kapsamında. Bakanlık, Cengiz Şıklaroğlu'na evinde söz konusu hayvanları bulundurması nedeniyle 914 TL ile 4 bin 590 TL arasında ceza kesecek.


KONVOYU PARA KARŞILIĞI TUTTU

Şıklaroğlu, 10 aylık hapis cezasını çekmek üzere 30 Nisan'da yüz araçlık konvoyla cezaevine gittiği haberleriyle gündeme gelmişti.Hakkında kesinleşmiş bir hapis cezası bulunmadığı, konvoydaki şahısları para karşılığı tuttuğu belirlenen Şıklaroğlu, görüntülerin ardından İstanbul Ataşehir'deki evinde gözaltına alınmıştı.

Haberler.com - Güncel

Aykut Yılmaz, Habertürk, Türkiye, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title