Haberler

Burdur'da Karikatürler Yarıştı

Burdur'da Ulusal ve Uluslararası Müze- Eski Eser ve İnsan İlişkileri Karikatür Yarışması'nda dereceye girenler ödüllendirildi.

Burdur'da Ulusal ve Uluslararası Müze- Eski Eser ve İnsan İlişkileri Karikatür Yarışması'nda dereceye girenler ödüllendirildi.

Burdur Müze Müdürlüğü tarafından 1986 yılından bu yana düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Müze- Eski Eser ve İnsan İlişkileri konulu karikatür yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Burdur Müzesi bahçesindeki törene Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya ve Hamdullah Suphi Özgödek, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, İl Kültür ve Turizm Müdürü Servet Olpak, Müze Müdürü Hacı Ali Ekinci ile ödül kazanan karikatüristler katıldı.

Burdur'un tarih ve kültür zengini bir il olduğunu söyleyen Müze Müdürü Hacı Ali Ekinci, "Burdur ilimiz ve müzesi de zengin bir koleksiyona sahip. Bu zengin koleksiyonu müzemizde 2006 yılında ziyaretçi ve bilim dünyasının hizmetine sunduk. Gerek yerli gerekse yabancılar tarafından çok ilgi ve beğeni gördü. Ancak müzemiz yeterli değil. Artık müzeler yalnızca eserlerin konulduğu mekanların dışında, restoran, kafe, hediyelik eşya satış ünitesi, canlandırma bölümleri, donanımlı laboratuarları, eğitim alanları ve sanal gösterilerin sunulduğu salonlar olarak planlanıyor. İlimiz de böyle bir müzeye sahip olmayı hak ediyor" dedi.

Bu yıl 30'uncusu düzenlenen yarışmaya 14'ü yabancı toplam 62 sanatçının 126 eserle müracaat ettiğini aktaran Ekinci, 500 civarındaki sanatçının 2 bin 500 eserinin sergilenmesi için Karikatür Müzesi açılması konusunda çalışma yapılması gerektiğini de kaydetti.

Yarışmada birinciliği Yılmaz Muslu, ikinciliği Halit Kurtulmuş, üçüncülüğü ise Mısır'dan Wesam Khalil kazandı. Yarışmada Mansiyon Ödülü'ne Cemalettin Güzeloğlu, İl Özel İdaresi Özel Ödülü'ne Halit Kurtulmuş, Burdur Belediye Başkanlığı Özel Ödülü'ne Muammer Kotbaş, Plastik Sanat Gönüllüleri Derneği Özel Ödülü'ne Erkan Bulut ve Burdur Doğaltaş ve Mermerciler Derneği Özel Ödülü'ne Murat Sarı layık görüldü. Dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hamdullah Suphi Bahir Altunkaya Hacı Ali Ekinci Burdur Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title