Haberler

Bosna Hersek'in Tarihi Çeşmesi Ümraniye'de Akıyor

Bosna Hersek'in tarihi Çeşmesi Ümraniye'de akıyorİSTANBUL,(DHA)-ÜMRANİYE Belediyesi tarafından yenilenen Dr. Sadık Ahmet Parkı ve sebil çeşmesinin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Bosna Hersek'in tarihi Çeşmesi Ümraniye'de akıyor

İSTANBUL,(DHA)-ÜMRANİYE Belediyesi tarafından yenilenen Dr. Sadık Ahmet Parkı ve sebil çeşmesinin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Saraybosna'nın tarihi çeşmesinin aynısı olan 'Sebil Çeşmesi' de Ümraniye'de Bosna kültürünü yaşatıyor.

Halkın sosyal yaşam alanları içerisinde bulunan park ve yeşil alanlarda yenileme çalışmalarına devam eden belediye yaptığı hizmetlerde estetiğe ve tarihi değerlere de ayrı bir özen gösteriyor. Bu kapsamda Saraybosna'nın simgesi olan tarihi çeşmenin aynısı Ümraniye'de açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Dr. Sadık Ahmet Parkı; Bosna Hersek'in tarihi Sebil Çeşmesi ve Bosna kültürüne ait zambak desenli işlemeli mermerler ile Bosna kültürünün değerleri de Ümraniye'de yaşatılıyor.

Cengiz Topel Caddesi'nde yapılan açılışa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın yanı sıra Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışı yapılan iki eserin vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,? Bu park Dr. Sadık Ahmet'in adını taşıyor. Bu park vardı fakat biz bunu yeniledik. Çeşme de dost ülke Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da küçük bir Bursa olan Baş Çarşı'nın sembolüdür. Cuma namazı çıkışı istedik ki bir açılıştan ziyade şehitlerimize dua edelim, onlara yad edelim? ifadelerini kullandı.

(Tür: İstanbul)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bosna - Hersek Sadık Ahmet İstanbul Ümraniye Politika Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

title